Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

yusrakeles

Hectopat
Arkadaşlar uzun süredir mavi ekran hatası alıyorum. Bilgisayarımı kendim topladım. GTA 5 açıyor ki darboğaz da yok, biraz oynadım mı MEMORY MANAGEMENT diye mavi ekran hatası verip kapanıyor. Yeniden açınca birkaç saat oynuyorum GTA 5 bana mısın demiyor. Bir türlü çözemedim neden oluyor bu. Hadi oyundan desem hatayı alıp restart atınca o zaman oyun hata vermeden nasıl oynatıyor. Geçen PC kullanırken de oldu. Bilgisayardan anlayan biriyim format, memtest, Windows bellek tanılama her şeyi yaptım olmuyor. Minidump dosyasını paylaşayım bi bakın. Minidump'da ntoskrnl.exe hatasından kaynaklı olduğunu gördüm, hadi bi el atalım şu işe.
Sistem Özelliklerim:
  • Windows 10 64 Bit Lisanslı İşletim sistemi
  • Intel i5 7500 3.40 Ghz işlemci
  • 16 GB DDR4 2133 MHz RAM (8+8 olarak iki RAM takılı ve sistem tamamını görüyor. Memtest ve diğer sorun bulucu programlar hiçbir hata bulamadı.)
  • Gigabyte Ga-B250m Gaming 3 anakart
  • Nvidia GTX 750 Ti 2 GB Ekran Kartı (elime biraz para geçince yükseltmeyi de düşünüyorum ilerde)
  • 120 GB SSD+ 1 TBHarddisk ( Oyunu C'ye yani SSD'ye atıp denedim yine olmadı.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Attığınız link Windows güncelleştirmeleri ile ilgili bilgi veriyor sanırım.
Güncelleme değil Buildleri ile bilgi veriyor ama dediğim ile linktekini de birleştiremiyorsunuz.
Mantık yürütmeden çözüme gitmek istiyor herkes. Pantheon'un dediğini diyorum, bu gidişle bulamayacağını anladı oda :)

Güncelleme değil Buildleri ile bilgi veriyor ama dediğim ile linktekini de birleştiremiyorsunuz.
Mantık yürütmeden çözüme gitmek istiyor herkes. Pantheon'un dediğini diyorum, bu gidişle bulamayacağını anladı oda :)
Dün Windows 7 format attım amacım işletim sistemi değil tabi ki oyun için. Yarım saat veya 1 saat falan oynadım hata vermedi. Ama kesin bir şey diyemem. Bugün açıp bilgisayarı bi' daha oynayacağım. Eğer hata vermezse sorun işletim sistemiyle alakalı diyebilirim. Yine hata alırsam donanımsal olabileceğini düşünüyorum.
Bu sefer de böyle bir hata verdi. Daha önce de vermişti Win 10 da bu hatadan. Anlamıyorum gerçekten neden böyle oluyor donanımların birinde sıkıntı var kesin. Win 7 kurdum yazılımı değiştirdim yine olmadı. RAM deyin, ekran kartı deyin değiştireyim. neyden kaynaklanıyor sizce dostlar
Hata resmi;
ç.jpg

Dostum ekran kartı 391.35 sürümü olan driveri kurup bir süre dener misin?

Dostum ekran kartı 391.35 sürümü olan driveri kurup bir süre dener misin?
Dostum Win10'a dönüş yaptım şu an kullanıyorum. Ekran kartının bozulmuş olabileceğini de düşünüyorum. Ödünç ekran kartı alabileceğim bir arkadaş da yok. En iyisi bi süre sonra elime para geçince ekran kartını değiştirmek öyle düzelirse yazarım. 1050 Ti almayı düşünüyorum.

Windows 7'ye dön diyen olmadı. Dediğim sürüme hala geçmediyseniz konuyu takibi bırakıyorum. Kurduysanız imzamdan Aida64 sonucunu paylaşın. Mavi ekranlarda da resim değil dump dosyalarını paylaşmanız lazım.
Minidump Dosyalarını Upload Etme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı