Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

jbrn

Decapat
Daha fazla  
RAM
DDR4 IV 16GB (8GB*2, 2666MHz)
SSD veya HDD modeli
256 GB, NVMe M.2 (PCIe)
Ekran kartı
GTX1660 Ti, GDDR6 6GB
Anakart
OEM
İşlemci
Intel Core i7-10750H (12M Cache, 2.60 - 5.00 GHz)
Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump

Bilgisayarım MSI GL65 Leopard 10SDR-412xtr. Bilgisayarı FreeDOS aldım ve işletim sistemini internetten OEM key satın alarak kurdum. Birkaç ay sonra mavi ekranlar(4-5 farklı hatalarla) vermeye başladı. Mecburen prizde kullandım bir yıldan fazla ve artık bataryayı eskittiğim için ve pilde de kullanmak istediğim için garantiye yolladım. Gatanti: Bilgisayarı temizlemiş, gerekli testleri yapmış, sıfırdan kurulum gerçekleştirmiş ve bataryayı değiştirmiş. Bilgisayarı bugün ben teslim aldım ve Driver'larımı yüklüyordum hiçbir problem yoktu fakat ta ki Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükleyene kadar. Intel grafikleri kontrol Merkezi'ni yükledikten sonra MEMORY_MANAGEMENT hatasını aldım birkaç saat sonra da SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED hatası aldım. Intel Graphics Control Panel'i yüklüydü zaten fakat driver Support assistant güncelleme gösterdiği için güncellemiştim. Yani garanti bilgisayarı yapıp yolluyor ve ben Driver'ları yüklerken veya güncellerken nasıl oluyor da yine mavi ekran alıyorum. Yeni ve canavar gibi laptop artık prize takmadan kullanmak istiyorum. RAM testleri yapmıştım ben daha önceden herhangi bir problem çıkmamıştı. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Minidump klasörü ektedir. minidump
Bugün yine farklı farklı mavi ekran hataları almaya başladım. Yani yine eski haline dönüyor pc... Sıfır bilgisayar ve format atılmış bilgisayara sürekli mavi ekran vermesi... Yeni Minidump Klasörü

Son düzenleme:
Güvenli modda DDU ile hem intel GPU'yu hem de NVIDIA sürücüsünü aynı anda mı kaldırayım? Birini kaldırıp sonra güncelini yükleyip sonra diğerini de aynı şekilde mi yükliyeyim? @claus
Dostum kaldırmana gerek yok sürücüleri güncellemen yeterli kaldırmana gerek yok, sorun devam ederse demiş zaten. Normal güncelle.

İntel sürücüsünü güncelledim. Yine güncelleme var diyor. Daha önce de olmuştu tekrar tekrar geliyor bu güncelleme... @claus @WukuWukong

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (39).png
    Ekran Görüntüsü (39).png
    237,4 KB · Görüntüleme: 24
DDU ile ikisini de kaldırıp sırayla kurdum. Aynı sorunlar devam ediyor yani. O kadar çok sevdiğim markadan artık soğudum ve satıp 2. el aynısını almayı falan düşünüyorum yani o derece bıktım. Para karşılığı da olsa önemli değil bu sorunu çözmenin yollarını arıyorum... çok yani ben bu bilgisayarı aldıktan yıllar sonra olmadı bu sorun. 31.12.2020 de aldım birkaç ay sonra böyle oldu. Ben bilgisayar mühendisi olduğum için bilgisayarsız kalamıyorum ve gönderemedim. Bana göre de yazılımsal hataları var ve bilgisayarın yenisi ile değiştirilmesi lazım. Bu konu hakkında garantiye bir yazı hazırladım tekrar göndereceğim zaten. Siz bilgisayarın yenilenmesini talep edecek olsanız nasıl bir yazı yazardınız veya ekstra ekleyeceğiniz birşey olur muydu? Mağdurum..) @claus

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (45).png
    Ekran Görüntüsü (45).png
    281,5 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (46).png
    Ekran Görüntüsü (46).png
    329,5 KB · Görüntüleme: 15
  • Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    274 KB · Görüntüleme: 13
  • Ekran Görüntüsü (48).png
    Ekran Görüntüsü (48).png