Çözüldü MEMORY_MANAGEMENT Mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Steve Rogers

Kilopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Meslek
.
Merhaba, daha deminden PC'yi kapat tuşuna bastım ve Steam açık olduğundan dolayı kapatılamıyor dedi. Ben de "yine de kapat" dedim ve mavi ekran verdi ve başlıktaki hata yazıyordu. Minidump dosyalarını paylaşmak gerekiyormuş, Minidump.

Yardım eden herkese tüm içtenliğimle teşekkürlerimi iletiyorum.

@Trieetz @Enes3078 Windows bellek tanılama yaptım hocalarım, Allah'a şükür "bir sıkıntı ile karşılaşılmadı" dedi.

Hala yapmadınız mı?

PS3 yazılımını "Rise Of The Tomb Raider" ve "Shadow Of The Tomb Raider" oyununu bitirince kaldırmak istiyorum, biliyorum kaldırmam lazım ama Dualshock3 cidden oyun oynarken fayda sağlıyor. Msi Afterburner birçok kişi tarafından kullanılmış ve şimdiye kadar hiçbir sorun ile karşılaşıldığını görmedim, bu yüzden kaldırmak istemiyorum.

Şimdi aklıma geldi: Bilgisayara 7 yıllık HDD bağlı sata yoluyla(Laptobumun HDD'si), acaba sorun ondan kaynaklı olabilir mi?

Adsız.png

@Murat5038 Buradan başka hangi uygulamayı kaldırmamı önerirsiniz hocam?

Hocam olabilir kablodan. Ama bence yazılımsal bir sorun oluşdu bu sorunu yaşamadan önce herhangi bir çipset Driver'i ya da onun gibi bir şey kurmuş muydunuz? Sorunu yaşamadan önce?

Evet ama PC'yi ilk aldığım zamanlarda kurmuştum. Anakartımın sitesinde en üstte bulunan "Win10 sürüm 1903" yazılı chipset driverini kurdum. Ama 2004 kullanıyorum. O zaman da konu açmıştım bir arkadaş 2004'e 1903 driveri kurabilirsin demişti.

Programlarda pek şüpheli bir şey görmedim hocam belki de o dediğiniz kablodandır dediğim gibi zaman gösterecek size bunu. Tekrar yaşarsanız büyük ihtimal ya o kablodan ya da HDD kaynaklı RAM slotlarındanda olabilir buna emin olamayız. Zaman gösterecek bunu. Tekrar böyle bir sorunla karşılaşırsanız arkadaşla beni etiketleyin konu açıp.

HDD kablosundan da olabilir.

Farklı slotlara takılmış iki RAM mödülünden de olabilir.

Zaman gösterecek hocam tekrar yaşarsanız bildirin sorunu.

Programlarda pek şüpheli bir şey görmedim hocam belki de o dediğiniz kablodandır dediğim gibi zaman gösterecek size bunu. Tekrar yaşarsanız büyük ihtimal ya o kablodan ya da HDD kaynaklı RAM slotlarındanda olabilir buna emin olamayız. Zaman gösterecek bunu. Tekrar böyle bir sorunla karşılaşırsanız arkadaşla beni etiketleyin konu açıp.

HDD kablosundan da olabilir.

Farklı slotlara takılmış iki RAM mödülünden de olabilir.

Zaman gösterecek hocam tekrar yaşarsanız bildirin sorunu.

Hocam size @Enes3078 ve @Murat5038 hocalarıma teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bu mavi ekran hatasını olay buradaki gibi olunca verdi:

"PC'yi kapat tuşuna bastım ve Steam açık olduğundan dolayı kapatılamıyor dedi. Ben de "yine de kapat" dedim ve mavi ekran hatası verdi"

Sizce bununla bir alakası varmıdır?

Geri
Yukarı