MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Mert Can1

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10 kullanıyorum ve inanılmaz derecede mavi ekran hatasi alıyorum. 5 dakika bir mavi ekran hatası aldığım oluyor. En son mavi ekran aldım, PC açıldı, şifre girdim ve ekranı görmeden mavi ekran yedim. Bu yüzden format attım. Şu an formattan sonraki 2. gün fakat yine de şu ana kadar 2 tane mavi ekran hatasi aldım bile. Bilgisayara indirdiğim şeyler bile sayılı.

Steam - Origin - Uplay - PUBG - CS:GO - FM 2020 - Cities Skylines - Razer Synapse - GeForce Experince - Microsoft Edge güncel sürüm. (İndirmiş olduğum şeyler sadece bu kadar. Ne fazla ne eksik.)

2 sene önce aldığım bir sistem son 1 ay öncesine kadar 1 defa bile mavi ekran yememiş iken son 1 ay içinde 100'den fazla yemişimdir. Yine mavi ekran yiyecek miyim diye düşünmekten, oyunda mavi ekran yemekten aşırı eğlenip oynadığım oyunlarda keyif almamaya, iyi oynadığım oyunlarda artık nişan bile alamaya başladım.

20201020_005321.jpg

Bu aldığın mavi ekranlar esnasında döküm dosyaları oluşur, bunlar minidump olarak adlandırılır. Aşağıdaki rehbere göre bu dosyaları bizimle paylaş, inceleyip sorunun kaynağını öğrenebilelim.

Eğer dosyaları Google Drive'a yükleyeceksen herkese açık olarak ayarlamayı unutma.
Google Drive'a girip yüklediğin minidump dosyasına tıkla ve üstte bulunan "Bağlantıyı al" butonuna bas.
Adsız.png

Karşına çıkan pencerede "Bağlantıya sahip olan herkes" ibaresini seç ve "Tamamlandı"ya bas.
Adsız2.png

* Ek: Bize minidump dosyalarını gönderdikten sonra bu videoya bakarak belleklerini Memtest86 ile test etmeye başla şimdiden ve tamamen bitince sonuçlarını bizimle paylaş. Videoda nasıl yapıldığı gösteriliyor.

Son düzenleme:
Bu aldığın mavi ekranlar esnasında döküm dosyaları oluşur, bunlar minidump olarak adlandırılır. Aşağıdaki rehbere göre bu dosyaları bizimle paylaş, inceleyip sorunun kaynağını öğrenebilelim.

Eğer dosyaları Google Drive'a yükleyeceksen herkese açık olarak ayarlamayı unutma.
Google Drive'a girip yüklediğin minidump dosyasına tıkla ve üstte bulunan "Bağlantıyı al" butonuna bas.
Eki Görüntüle 707924
Karşına çıkan pencerede "Bağlantıya sahip olan herkes" ibaresini seç ve "Tamamlandı"ya bas.
Eki Görüntüle 707926

* Ek: Bize minidump dosyalarını gönderdikten sonra bu videoya bakarak belleklerini Memtest86 ile test etmeye başla şimdiden ve tamamen bitince sonuçlarını bizimle paylaş. Videoda nasıl yapıldığı gösteriliyor.

Belleklerine Memtest86 ile test yap ve sonuçları paylaş. Aşağıdaki video sana rehber olacaktır nasıl yapıldığına dair.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Bora Dere @Enes3078 bir de siz bakabilir misiniz?

Son düzenleme:
Belleklerine Memtest86 ile test yap ve sonuçları paylaş. Aşağıdaki video sana rehber olacaktır nasıl yapıldığına dair.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Bora Dere @Enes3078 bir de siz bakabilir misiniz?
şuan elime boş yada içindeki şeyleri silebilceğim bir usb yok :/

Bellek testini mutlaka yapıp sonuçları paylaşmalısın. Bunun dışında şunları da yap:

1- Bu rehbere göre dosya onarımı yap.
2- Windows Update çalıştır. Sürüm güncellemesi yapacaktır ek olarak, şu an 1903 sürümündesin. Bilgisayarını güncel tutmayı ihmal etme.

şuan elime boş yada içindeki şeyleri silebilceğim bir usb yok :/
3- (Bunun için de boş veya içindekileri silebileceğin bir USB bellek lazım) BIOS'unu bilgisayarı aldığından beri güncellememişsin. Bu bağlantıdan 7A69v16 sürümünü indirerek BIOS'unu güncelle. Nasıl güncellendiğini bu videodan öğrenebilirsin.

@Bora Dere @Enes3078 eksik veya fazla bir şey belirttiysem ilgilenebilirseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Bellek testini mutlaka yapıp sonuçları paylaşmalısın. Bunun dışında şunları da yap:

1- Bu rehbere göre dosya onarımı yap.
2- Windows Update çalıştır. Sürüm güncellemesi yapacaktır ek olarak, şu an 1903 sürümündesin. Bilgisayarını güncel tutmayı ihmal etme.

3- (Bunun için de boş veya içindekileri silebileceğin bir USB bellek lazım) BIOS'unu bilgisayarı aldığından beri güncellememişsin. Bu bağlantıdan 7A69v16 sürümünü indirerek BIOS'unu güncelle. Nasıl güncellendiğini bu videodan öğrenebilirsin.

@Bora Dere @Enes3078 eksik veya fazla bir şey belirttiysem ilgilenebilirseniz sevinirim.
Biosa giriş yapamıyorum bilgisayar açılırken delete tuşuna bastığım takdirde uyku moduna geçiyor yazısı çıkıyor ve siyah ekranda kalıyor f2 tuşu ise hiç bir işe yaramıyorum benim bildiğim en kolay yöntem ise shift tuşuna basarak yeniden başlatıp uefi donanım yazılım ayarları ile giriş yapmak bu yöntem ile denediğim takdirde yine siyah ekran ile karşılaşıyorum ne yapabilirim

Güvenli moda girmeyi dener misiniz?

Güvenli modada giriş yapamıyorum başlangıç ayarlarinda yeniden başlat dediğim takdirde yine siyah ekranda kalıyor sistem

Yeni konular

Geri
Yukarı