MEMORY_MANAGEMENT Mavi Ekran Hatası

Kazimdlmenk

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, sürücülerimi DDU ile sildim. Sonra yükledim, gene mavi ekran veriyor. Minidump dosyalarımı atıyorum. İncelerseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
XMP kapalı şekilde bir daha Memtest86 testi yapın. RAM'lerde bir sorun gözüküyor.

@Recep Baltaş

RAM'lerde sıkıntı yoksa ekran kartım mı bozuk demek?
XMP kapalı şekilde bir daha Memtest86 testi yapın. RAM'lerde bir sorun gözüküyor.

@Recep Baltaş

XMP kapadım ama gene orada XMP yazıyor.

@Recep Baltaş

Kapatayim mi taramayı yoksa devam mı ettireyim?

@Recep Baltaş

Pass 2'de Full iyi geçti şu an Pass 3'de. RAM'lerde sıkıntı yoksa sıkıntı neyde olabilir?

@Recep Baltaş

@Ted Kaczynski errorsuz bitti test.
@Ted Kaczynski @Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• IMG_20201205_121121.jpg
    IMG_20201205_121121.jpg
    209,7 KB · Görüntüleme: 25
  • IMG_20201205_144841.jpg
    IMG_20201205_144841.jpg
    219,5 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20201205_144850.jpg
    IMG_20201205_144850.jpg
    93,2 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG_20201205_144856.jpg
    IMG_20201205_144856.jpg
    65 KB · Görüntüleme: 20
@Recep Baltaş hocam yardım eder misiniz? RAM'lerde sıkıntı olmadı. Hem XMP açıkken hem de kapalıyken yaptım bir sorun yok.

@Recep Baltaş

Hocam siz benden daha bilgilisiniz. Sizin bir şeyler diyeceğinizi umuyorum.

O yüzden sizden yardım istiyorum. Arkadaşın testinde hata bulunmamış.

Benim mavi ekranlarım format attıktan sonra oldu format atarken acaba yanlış bir şey mi yaptım?

@Recep Baltaş hocam ekran kartında da sıkıntı olabilir demiş nasıl bir sorun olabilir?

@Recep Baltaş

Bugün açtığı yayında sorduğum soruyu cevapladı. "MEMORY_MANAGEMENT" mavi ekran hatasında Memtest86 testinde hata çıkmıyor diye sordum.

Bazen çıkmayabiliyor. Ama bu RAM'lerde hata olmadığı anlamına gelmiyor. Bazen RAM'ler uyumsuz çalışabiliyor veya işlemci arasında bir şeyler oluşuyor dedi. ( Bir şeyler oluşuyor dediğim kısımı ben kaçırdım. Belki kendisi gelince açıklayabilir.)

Ben "MEMORY_MANAGEMET" mavi ekran hatasında Memtest86 testinde hata çıkmamasına çok şaşırdım. @Recep Baltaş belki görür ve net bir cevap verir diye düşünüyorum.

@Recep Baltaş

Bugün açtığı yayında sorduğum soruyu cevapladı. "MEMORY_MANAGEMENT" mavi ekran hatasında Memtest86 testinde hata çıkmıyor diye sordum.

Bazen çıkmayabiliyor. Ama bu RAM'lerde hata olmadığı anlamına gelmiyor. Bazen RAM'ler uyumsuz çalışabiliyor veya işlemci arasında bir şeyler oluşuyor dedi. ( Bir şeyler oluşuyor dediğim kısımı ben kaçırdım. Belki kendisi gelince açıklayabilir.)

Ben "MEMORY_MANAGEMET" mavi ekran hatasında Memtest86 testinde hata çıkmamasına çok şaşırdım. @Recep Baltaş belki görür ve net bir cevap verir diye düşünüyorum.
Bozuk ama Memtest bulamıyor mu? Ne yapacağım peki ben? İllaki yeni RAM mi almam gerek bu arada tek RAM 8 GB.

Yeni RAM alacağını ben bilmiyorum gerçekten. Elimden geldiğince yardım etmeye çalıştım.

Başka RAM'lerle deneme şansın var mı peki? Arkadaşlarından veya başka birilerinden.

HD Tune indir. Error scan kısmına gelip quick scan tikini kaldırarak taramayı başlat ve tarama bitince sonuçlarını ekran görüntüsü şeklinde buraya gönder. Ayrıca health sekmesininin de görüntüsünü paylaş.

HD Sentinel ile diskin sağlık durumunu paylaş.

Ek olarak @Murat5038 hocamı etiketleyeyim. Bu konuyu inceleyebilecek vakti olursa ve incelerse sana en iyi çözüm önerisini sunacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı