Memtest86 test sonucu nasıl?

HeavyKnight

Kilopat
Daha fazla  
RAM
2X8 GB 2400 Mhz DDR4
Ekran kartı
MSI RADEON RX 5700 XT
Anakart
ASUS TUF B450M-PLUS GAMING
İşlemci
AMD RYZEN 5 3600XT CPU
Merhaba. RAM'lerimi D.OC.P ve default profilleriyle Memtest ile tarattırdım. Sonuçlar bu.
D.OC.P açık hali.

D.O.C.PLİ.jpg

D.OC.P kapalı hali.

DOCPSİZ.jpg

Sizce sorun kesin olarak RAM'lerdir diyebilir miyiz?
RAM'lerin tam oturmaması veya yuvalarının bozuk olması vs. gibi durumlar buna yola açar mı?
Desteklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

(Not: CPU overclocklu ve undervoltlu durumdadır)

Düzeltme: RAM'lerin Kingston HyperX 3200 MHz olduğunu ve ömür boyu garantili olduğu öğrendim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çift oldukları için tek Ram sağlam gözükse bile sorun vardır diyorsunuz öyle mi hocam. Yaşadığım sıkıntı tamamen bu ramlerdense çözeceğim için büyük bir nefes alıcam.

Hata vermeyen rami DOCP açık iken test ettim, diğer Ram şimdiye 150 hata vermişti, bunda bir hata bile yok Eki Görüntüle 1624708

Hata vermeyen rami diğer rami taktığın slotta da dene. Ayrıca hata veren rami, hata vermeyen ramin olduğu slota takıp dene. Her türlü hata alıyorsan sorun ram kesin.

Aynı tip olanlarda genelde sıkıntı olmuyor. Ama farklı RAM'ler sıkıntı da yapabiliyor. Maalesef bunun garantisi yok. Burada çalışmaz deriz, gayet güzel çalışır. Çalışır deriz, mavi ekran bile verebilir.

Merhaba. RAM'lerimi D.OC.P ve default profilleriyle Memtest ile tarattırdım. Sonuçlar bu.
D.OC.P açık hali.

Eki Görüntüle 1624241

D.OC.P kapalı hali.

Eki Görüntüle 1624242

Sizce sorun kesin olarak RAM'lerdir diyebilir miyiz?
RAM'lerin tam oturmaması veya yuvalarının bozuk olması vs. gibi durumlar buna yola açar mı?
Desteklerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

(Not: CPU overclocklu ve undervoltlu durumdadır)

Düzeltme: RAM'lerin Kingston HyperX 3200 MHz olduğunu ve ömür boyu garantili olduğu öğrendim.

İşlemci Overclock & undervoltun stabil değil o yüzden hata alıyorsun. BIOS'u default ayarlara aldığında hata almayacaksın.

Yani kısacası RAM'lerin arızalı değil yaptığın overclock yanlış.

İşlemci Overclock & undervoltun stabil değil o yüzden hata alıyorsun. BIOS'u default ayarlara aldığında hata almayacaksın.

Yani kısacası RAM'lerin arızalı değil yaptığın overclock yanlış.
IMG_20230106_121047.jpg

Dediğinizi uygulayıp biosu komple default alıp kaydedip çıktım. Tekrar test ederken yine test8de hata almaya başladım.

IMG_20230106_132451.jpg
Bu arada ;
Test bitmek üzere. Bunda sorun çıkmadı diyelim.

O zaman Windowsun son bir kaç açılışta verdiği Bellek hatası ve anlık dropları nasıl açıklayabiliriz?

IMG_20230106_132451.jpg
Bu arada ;

O zaman Windowsun son bir kaç açılışta verdiği Bellek hatası ve anlık dropları nasıl açıklayabiliriz?
Test tamamlandı. Sonuçlara nereden bakıyoruz

@Recep Baltaş Recep hocam , lütfen 2 dakika bakabilir misiniz ? Boşuna yeni ram almayalım.

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1624338
Bu arada ;

Test tamamlandı. Sonuçlara nereden bakıyoruz

@Recep Baltaş Recep hocam , lütfen 2 dakika bakabilir misiniz ? Boşuna yeni ram almayalım.
Sonuclara bakmiyorsun, error vermiş mi ona bakiyorsun. Vermedigi icin başarılı geçmiş testi.

Geri
Yukarı