Memur olmak para kazandırır mı?

tunahan4321

Picopat
17 yaşındayım, 3 yıldır grafik tasari ve yazılım harici farklı kategorilerde çalışıyorum. Şu an bir oyunum olacak, oradan para gelecek. Dün on odemd aldım birinden vb. Dükkan ile çalışıyorum bir tane aylık. Ailem bu mesleğin geleceği olmayacağı, bu bir meslek değil eğlence, bunları öğrenmesi çok kolay, herkes istese yapar. Sen başını agritma, oku, adamakıllı memur ol, hayatını yaşarsın, birlikte yaşarız diyorlar. Evlenme, zaten gerek yok evlenmeye. Bizimle yasa diyorlar. Ne yapabilirim?

17 yaşındayım, 3 yıldır grafik tasari ve yazılım harici farklı kategorilerde çalışıyorum. Şu an bir oyunum olacak, oradan para gelecek. Dün on odemd aldım birinden vb. Dükkan ile çalışıyorum bir tane aylık. Ailem bu mesleğin geleceği olmayacağı, bu bir meslek değil eğlence, bunları öğrenmesi çok kolay, herkes istese yapar. Sen başını agritma, oku, adamakıllı memur ol, hayatını yaşarsın, birlikte yaşarız diyorlar. Evlenme, zaten gerek yok evlenmeye. Bizimle yasa diyorlar. Ne yapabilirim?

Yazılımın kendisi zaten geleceğe yatırımdır. Sen gidip aileni niye dinliyorsun, hayatındaki seçimler sana bağlıdır.

17 yaşındayım, 3 yıldır grafik tasari ve yazılım harici farklı kategorilerde çalışıyorum. Şu an bir oyunum olacak, oradan para gelecek. Dün on odemd aldım birinden vb. dükkan ile çalışıyorum bir tane aylık. Ailem bu mesleğin geleceği olmayacağı, bu bir meslek değil eğlence, bunları öğrenmesi çok kolay, herkes istese yapar. Sen başını agritma, oku, adamakıllı memur ol, hayatını yaşarsın, birlikte yaşarız diyorlar. Evlenme, zaten gerek yok evlenmeye. Bizimle yasa diyorlar. Ne yapabilirim?

Eğer herkes o tür işleri yapabiliyorsa neden yapmıyorlar anlamıyorum en iyisi sen yapmak istediğini yap memur olarak emekli olacağın güne gün sayma yazılım işini seviyorsan ve iyiysen yazılımcı olma yolunda ilerle emin ol memurlardan daha çok kazanırsın ileride.

Herkes istese yapar diyor bide :D kendileri yapamıyor. Desene ailene o zaman siz yapın.

Herkes kendi yaşamında özgür. Başkalarının dediğini yapmak zorunda değilsiniz. Riskli bile olsa hayallerinizin peşinden koşabilirsiniz. Diğer yandan, memurlar genellikle ortalama bir gelir ile yaşıyor ve işleri garantilenmiş oluyor. Durumunuz aşırı iyi olmaz fakat ekonomi batmadığı sürece çalışarak çoğu şeyi yapabilirsiniz. Memur olarak yurt dışına taşınıp benzer bir işi yapmanız da biraz zor olacaktır. Her gün 9-5 arası aynı işi yapmayı pek sevmeyebilirsiniz. Sevmediğiniz yerde 1 saniye bile durmak zorken neredeyse ömür boyu aynı yerde durmanız gerekecek.

ChatGPT olaylarından dolayı hakikaten geleceği olmayan bir meslek olduğunu düşünüyorum. Geleceğin değil tam da şu anın mesleği. Şu an bile gidiyor artık insanların işleri. Ailen bozuk saat misali bilmeden doğruyu söylemiş bence.

Hem yazılımın okulunu da okuman gerekmiyor. En güzel tarafı bu. Başka bir meslek yaparken de devam edebilirsin.

Atanamayan öğretmenleri gösterebilirsin ailene. Ayrıca teknoloji sektörünün geleceğin mesleği olduğunu kabul ettirmeye çalışın.

Geri
Yukarı