Memur olmak mantıklı mı?

En son tasarruf açıklaması ile birlikte şu an bulunan memur emekli olmadıkça yerine yenisi alınmayacağı açıklandı bilgin olsun. Alımlar başladığında ise ciddi bir yığılma olacaktır.
Hocam netlerim o kadar kötü değil saglam bi çalışmayla 90+ puan yapacağıma inanıyorum. Zaten ortaogretim seviyesi gireceğim.

Hedefine göre değişir. Gözün yükseklerdeyse netlerini arttırıp iyi bir mühendislik bölümüne oynayabilirsin. Ha ben garantici olmak istiyorum, çok yükseklerde gözüm yok sade bir hayat bana yeter diyorsan memurluğa odaklan derim. Bu tamamen insanın kafa yapısı ve hedefleriyle ilgili olan bişey. Hangisi içine sinerse onu yap

Hocam netlerim o kadar kötü değil saglam bi çalışmayla 90+ puan yapacağıma inanıyorum. Zaten ortaogretim seviyesi gireceğim.
Orta öğretim ve diğer ayrımı pek bilmiyorum açıkçası KPSS düşünmediğim için. En son açıklamayı yaptım ki eğer kaçırdıysan hayal kırıklığına uğramaman için. Yıllarca çalışanlar bu açıklama ile yıkıldı çünkü.

Hedefine göre değişir. Gözün yükseklerdeyse netlerini arttırıp iyi bir mühendislik bölümüne oynayabilirsin. Ha ben garantici olmak istiyorum, çok yükseklerde gözüm yok sade bir hayat bana yeter diyorsan memurluğa odaklan derim. Bu tamamen insanın kafa yapısı ve hedefleriyle ilgili olan bişey. Hangisi içine sinerse onu yap
Ha bu arada memur olmakta artık o kadar kolay değil. Ya kpss den iyi bir notun olacak ya da torpilin.

Hocam bir yandan çalışıp bir yandan 2025e hazirlanamaz miyim? Beni temelde korkutan memur olduktan sonra basit veya amaçsız bir insan olarak kalmam. Aylik 35k para az değil ve özgürlüğümü elime almış oluyorum fakat dedigim gibi sosyal kısım ve vizyon gibi konularda yetersiz kalır mıyım onu düşünüyorum.

Ha bu arada memur olmakta artık o kadar kolay değil. Ya kpss den iyi bir notun olacak ya da torpilin.
85-90+ gibi bir puanla garanti atanırım gibi geliyor hocam yanlış mı düşünüyorum? Bulundugum ildeki cezaevinde dayım yetkili memur infaz koruma olarak girmeme yardımcı olabilir. 2 gün çalış 2 gün tatil oluyor vardiya

18 yaşındayım, 12.sınıfım yani bir nevi de açıktan okuyorum. Halihazırda şu an YKS'ye hazırlanıyorum fakat donem başında istediğim şeylere ulaşamadım. 70 TYT 30-35 AYT yapıyorum. Bu netlerle 150k gibi bir şey geliyor sanırım. Bu siralamalarda yazacağım herhangi bir bolum benim için sadece zaman kaybı gibi geliyor. 1 sene daha çalışma şansım var fakat ailem tutturdu KPSS ortaogretime gir bir yandan memur olup bir yandan sinava calisirsin, okursun birikim yaparsın falan tarzi üzerime geliyor. Aslında cazip gelmiyor değil fakat bu ne kadar mantıklı veya oluru var mı? Sizdende bir tavsiye almak istedim.

Merak ettim de yanlış anlamayın hayattaki amacınız ne, ileride kendinizi ne olarak görmek istiyorsunuz?

Merak ettim de yanlış anlamayın hayattaki amacınız ne, ileride kendinizi ne olarak görmek istiyorsunuz

Hocam sağlam bir işi olan - hayalimdeki meslek uçak mühendisliğiydi- gençlik yıllarını güzel, sosyal geçirmiş biri olmak. Benim amacım memur olarak kalmak değil zaten okurken memur olup ekonomik olarak aileye bağlı olmamak birikim yapmak.

Hocam bir yandan çalışıp bir yandan 2025e hazirlanamaz miyim? Beni temelde korkutan memur olduktan sonra basit veya amaçsız bir insan olarak kalmam. Aylik 35k para az değil ve özgürlüğümü elime almış oluyorum fakat dedigim gibi sosyal kısım ve vizyon gibi konularda yetersiz kalır mıyım onu düşünüyorum.

85-90+ gibi bir puanla garanti atanırım gibi geliyor hocam yanlış mı düşünüyorum? Bulundugum ildeki cezaevinde dayım yetkili memur infaz koruma olarak girmeme yardımcı olabilir. 2 gün çalış 2 gün tatil oluyor vardiya
Atanma konusu hallolur onu çok dert etme. Sosyal ve vizyon kısmına gelecek olursak tabii ki diğer bölümlere göre memurluk bu açıdan sönük ve zayıf kalıyor. Bir makine mühendisliğinin sana katacağı vizyon ve ortamla memurluğun katacağı vizyon aynı değil. Bunu göze alarak bu işe girmek lazım.

Atanma konusu hallolur onu çok dert etme. Sosyal ve vizyon kısmına gelecek olursak tabii ki diğer bölümlere göre memurluk bu açıdan sönük ve zayıf kalıyor. Bir makine mühendisliğinin sana katacağı vizyon ve ortamla memurluğun katacağı vizyon aynı değil. Bunu göze alarak bu işe girmek lazım.
Hocam bir yandan uni okuyup bir yandan çalışmak mümkün mü? Veya yks 2025te istedigim yer geldi işi bırakabilir miyim?

Geri
Yukarı