Memurluk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ecthelion12

Centipat
Eşit ağırlık öğrencisiyim ve size neden bana memurluğun daha cazip geldiğini anlatayım. Hukuk mezunu çok ve avukatların çoğu sürünüyorlar. Psikolojinin de yine maaşları çok düşük ve istihdam oranı çok az. Bu yüzden ben bu bölümlere gidip kendimi bu kadar zorlayıp üstüne bir de işsiz kalacağıma garanti yoldan memur olurum daha iyi kafasındayım. Sizin görüş ve önerileriniz nelerdir? Bu konu hakkında?

@Ecthelion12 ilkokul mezunu bir insan ile bir araya gelemezsin. Lise ortaöğretim KPSS'sine girmen gerek.

Ben de elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Şu anda memurluğu düşünüyorum. Temmuz gibi başvuru var. Sınav da sonbaharda. Şu anda hukuğun hiç cazip yanı kalmadı. Anca kendini çok geliştirirsen belki.

@Ecthelion12 ilkokul mezunu bir insan ile bir araya gelemezsin. Lise ortaöğretim KPSS'sine girmen gerek.

Ben de elektrik elektronik mühendisliği okuyorum. Şu anda memurluğu düşünüyorum. Temmuz gibi başvuru var. Sınav da sonbaharda. Şu anda hukuğun hiç cazip yanı kalmadı. Anca kendini çok geliştirirsen belki.
Avukat tanıdığım çok var. İşi iyi yapmak için bayağı geniş bir çevre lazım. Sürekli dava kovalamak ve işi eve taşımak gibi bi ton itici faktör de var. İkimiz içinde hayırlısı olsun.

Hayatını erteleyip hayvan gibi KPSS'ye çalış, torpil yüzünden atanama, hayvan gibi KPSS'ye çalışmaya devam et, en sonunda atanmayı başar, 30-40 bin arası bir maaş ile çalış, bir ev ve araba almak için her türlü harcamadan uzak dur, hayattan umudunu kes, her gün hükümeti eleştir ve döngüyü devam ettir. En azından memurlar rahat yaşıyor değil mi?

@Landeon dostum düz memurlar ortalama bir çalışma ile ilk girdikleri sınavda genelde atanıyor. İmkânı olan elbette ki üniversite okuyup özel sektörden devam etsin ancak şu anda ortaöğretim KPSS birçok insan için ekmek kapısı oldu. Üstüne insanı birçok dertten de muaf tutuyor.

Eşit ağırlık öğrencisiyim ve size neden bana memurluğun daha cazip geldiğini anlatayım. Hukuk mezunu çok ve avukatların çoğu sürünüyorlar. Psikolojinin de yine maaşları çok düşük ve istihdam oranı çok az. Bu yüzden ben bu bölümlere gidip kendimi bu kadar zorlayıp üstüne bir de işsiz kalacağıma garanti yoldan memur olurum daha iyi kafasındayım. Sizin görüş ve önerileriniz nelerdir? Bu konu hakkında?

Memur olmak çok iyi bir şey bence ama atanabilirsen. Eğer kapağı atarsan senden kralı olmaz.

Kast ettiğin şey merkezi atama ise öyle olabilir ama açıktan bakanlık alımlarına başvuruyorsan ilkokul mezunuyla bir arada olursun, ben öyleyim mesela, lisans mezunuyum fakat birim arkadaşım ilkokul mezunu. Şükür ki anlayışlı bir insan.

Memur olmak çok iyi bir şey bence ama atanabilirsen. Eğer kapağı atarsan senden kralı olmaz.
"Ne oldurur ne öldürür." Nasıl bir krallık hayalin var merak ettim dostum.

Geri
Yukarı