Memurluk mu esnaflık mı?

@@zw1n seninkiler çift maaş anca idare ederler. Tek maaş olsalar zor geçinirler bırak ev ve araba almayı.
@elon_muskk en son zam gelen gıdalardan birisi ekmektir o bile %33 zamlandı. 2017 de memurluğa 2400 ile başladım simit 75 kuruştu şu an 2 TL memurun simit oranındaki alım gücü bile korunamadı, altını,doları, euroyu pazardaki domatesi saymıyorum bile.
@Hababam38 sizinki mantıklı ve karlı hocam :D.
@erenforsakeN esnaflıkta kolay değil uyanık ve kurnaz olmak gerek pratik olmak gerek kafanın yatkın olması gerek sağlıklı olman gerek bedenen :). Benim bedenim sağlıklı değil sağlıklı olsa bile kurnaz değilim esnaf olacak kadar :(.
Esnaflığın ne kadar zor olduğunu biliyorum tüm sülale esnaf dedim ya zaten.

@@zw1n seninkiler çift maaş anca idare ederler. Tek maaş olsalar zor geçinirler bırak ev ve araba almayı.
@elon_muskk en son zam gelen gıdalardan birisi ekmektir o bile %33 zamlandı. 2017 de memurluğa 2400 ile başladım simit 75 kuruştu şu an 2 TL memurun simit oranındaki alım gücü bile korunamadı, altını,doları, euroyu pazardaki domatesi saymıyorum bile.
@Hababam38 sizinki mantıklı ve karlı hocam :D.
@erenforsakeN esnaflıkta kolay değil uyanık ve kurnaz olmak gerek pratik olmak gerek kafanın yatkın olması gerek sağlıklı olman gerek bedenen :). Benim bedenim sağlıklı değil sağlıklı olsa bile kurnaz değilim esnaf olacak kadar :(.
Para ticarette. Memurlukla kendini garantileyip, ticaretle kazanıp kaybederek para kazanmayı öğrenebilir insan. Ancak millet olarak girişimci ve inisiyatif alan bir yapıya sahip olmadığımız için ( çoğunlukla) biz yapamıyoruz :D
Devlet memurunun ticaret işi yapması yasaktır. Kaçak olarak yaptığında ise yakalanırsan memurluktan atılırsın.
Allah Allah :D Öyle olsun :)

@ShadowFighter Memurluğum ilk yıllarında Taşınır Kayıt Yetkilisi görevi verildi satın alınan malzemeleri say mevcut malzemeleri say zimmetle barkodla ürünleri düş işim olmadığım halde işçilerin başında dur yani demirbaş eşya taşı ayak işi gibi bir amele işi idi oturarak çalışan mesai arkadaşıma gıpta eder idim oturarak çalışıyor yerinden hiç kalkmıyor ne güzel diye. Lakin işin hiç öyle olmadığını kolay olmadığını sonradan kendisi ile yakınlaştıkça odasında vakit geçirdikçe öğrendim. Dışarıdan işe başlamadan önce memurlukta yatış pozisyonuna geçiliyor gibi görülüyor tabii bir nevi işten anlamayanlar veya anlamıyor gözükenler yatıyor çok yoğun çalışanlarda oluyor ama kimse kimse kimseye bedava para vermiyor hocam devlet bile.
Devlet memurunun ticaret işi yapması yasaktır. Kaçak olarak yaptığında ise yakalanırsan memurluktan atılırsın.

Profil resiminden belli değil mi arkadaşın tecrübeli ve uyanık birisi olacağı :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı