MEMZ ve 000.exe nasıl temizlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok uzun yazacağım. Bir forumdan Chrome OS link istedim, USB istiyordu. Discord linkini paylaştım. Birisi gelmiş, 2 saat sonra cevapladım. Bana USB'siz kurulum yapmam için bir link verdi. Şu an bilgisayar kafayı yiyor.

Ayrıca dün oluştu, hiçbir virüs hakkında bilgim olmadığı için ne olduklarını bilmiyorum ama görev yöneticisinden baktığımda belli oldu. Bir tanesini biliyordum, 000.exe Mor Goril Bonzi isimli. Yanında yeşil papağan bir de, Mrs. Major. Sonradan Memz yazıyordu, kendi kendine basıyordu.

Tehdit falan var. Görev yöneticisinden kapatayım dedim, ilk Bonzi denilen mor goril... Sonra Memz kapattım, fare ve imleçte hata logolarını oluşturan oydu. Ekrana bir sürü hata verip kapandı. Açılınca Nyan Cat vardı.

Sabah 6'da kalktım, 7'de bilgisayarı açtım, Nyan Cat. Kasanın arkasından kapatıp yine açtım, yine Nyan Cat. Fişini çektim, Nyan Cat yok olup açıldı ama tekrardan Bonzi Gorili geldi. Şu an Memz açılmadı ama 000.exe, Mrs. Major 3 dakikada bir Chiledwindows denilen şey açıyor.

Bilmediğim başka virüsler de var. Format atmaya çalışıyorum, yapılmıyor. Ctrl+alt+del yapılmıyor. Görev yöneticisi devre dışı.

Dün ShiftDelete forumundan banlandı bu arkadaş. Ayrıca kendi hatası yüzünden birçok insana hakaret yağdırdı. Bence yardım ederken 2 kere düşünün, biraz "troll" yapıyormuş gibi geliyor.

EasyBCD, Tamindir'den indirilmeyince başka siteden indirdim, virüs bulaştı. Linki veren de RAM olduğu için küfür ettim. Bilgisayar kafayı yiyor. Hakkında bölümünde de bilmediğim şeylere troll yapayım dedim. Biraz trolüm ama bu gerçek, yemin ederim ya.

EasyBCD, Tamindir'den indirilmeyince başka siteden indirdim, virüs bulaştı. Linki veren de RAM olduğu için küfür ettim. Bilgisayar kafayı yiyor. Hakkında bölümünde de bilmediğim şeylere troll yapayım dedim. Biraz trolüm ama bu gerçek, yemin ederim ya.
Screenshot_20210202-150326_Trebuchet.png

Hadi hocam başka kapıya. Verebileceğim bir tavsiye küçük bir kardeşimizin daha fazla küçülme. O gün discord üzerinden sana link felan atılmadı. Kendi sitesinden indir dedik sen gittin alakasız bir yerden indirdin. Bilgisayarına format at geç kafa açma.

Dipnot Altta ki sanane bilader bu arkadaş.

Kişiyi linçlemekten çok yardım etmeyi neden düşünmüyorsunuz?

Bir tane USB disk alın. Kendi PC' nize takmadan yakın akrabanızda bir PC varsa veya İnternet Kafe' lere gidip Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi - Technopat bu rehberi uygulayın. USB yazdırma işlemi bitince kendi PC' nize takın ve yeniden başlatın. Boot menüden veya BIOS' tan flash diski seçin. Gerisi de yazıyor zaten orda anlatılmış, uygulayın.

Anlattığın zararlıların neredeyse hiçbiri kullanıcı onayı almadan aktif hale gelmiyor çünkü deneysel yazılımlar, bana göre zararlı bile değil.

Bonzi dediğin zararlı da günümüzde çalışmaz kendin indirip kurmadığın sürece, sadece çalışan fan sitesi var oradan edinebilirsin.

Özetle kafa buluyorsan biz salak değiliz, anlıyoruz. Tüm forum iyi niyetinden yardım ediyor. Doğru düzgün şimdi söyleyin. Bir sorun gerçekten var mı yok mu?

Ohoo siz bana yalancı falan deyip beni üzüyonusuz çoktan virüs temizlendi arkadaşımda USB'ye yazdırdık Kaspersky tarama yaptırdık temizledi ayrıca ilk konudaki sorun da çözüldü.

Çok uzun yazacağım. Bir forumdan Chrome OS link istedim, USB istiyordu. Discord linkini paylaştım. Birisi gelmiş, 2 saat sonra cevapladım. Bana USB'siz kurulum yapmam için bir link verdi. Şu an bilgisayar kafayı yiyor.

Ayrıca dün oluştu, hiçbir virüs hakkında bilgim olmadığı için ne olduklarını bilmiyorum ama görev yöneticisinden baktığımda belli oldu. Bir tanesini biliyordum, 000.exe mor goril bonzi isimli. Yanında yeşil papağan bir de, mrs. Major. Sonradan memz yazıyordu, kendi kendine basıyordu.

Tehdit falan var. Görev yöneticisinden kapatayım dedim, ilk bonzi denilen mor goril... Sonra memz kapattım, fare ve imleçte hata logolarını oluşturan oydu. Ekrana bir sürü hata verip kapandı. Açılınca nyan CAT vardı.

Sabah 6'da kalktım, 7'de bilgisayarı açtım, nyan CAT. Kasanın arkasından kapatıp yine açtım, yine nyan CAT. Fişini çektim, nyan CAT yok olup açıldı ama tekrardan bonzi gorili geldi. Şu an memz açılmadı ama 000.exe, mrs. Major 3 dakikada bir chiledwindows denilen şey açıyor.

Bilmediğim başka virüsler de var. Format atmaya çalışıyorum, yapılmıyor. CTRL+alt+Del yapılmıyor. Görev yöneticisi devre.

Ayrıca dün oluştu, hiçbir virüs hakkında bilgim olmadığı için ne olduklarını bilmiyorum ama görev yöneticisinden baktığımda belli oldu. Bir tanesini biliyordum, 000.exe mor goril bonzi isimli. Yanında yeşil papağan bir de, mrs. Major. Sonradan memz yazıyordu, kendi kendine basıyordu.

Tehdit falan var. Görev yöneticisinden kapatayım dedim, ilk bonzi denilen mor goril... Sonra memz kapattım, fare ve imleçte hata logolarını oluşturan oydu. Ekrana bir sürü hata verip kapandı. Açılınca nyan CAT vardı.

Sabah 6'da kalktım, 7'de bilgisayarı açtım, nyan CAT. Kasanın arkasından kapatıp yine açtım, yine nyan CAT. Fişini çektim, nyan CAT yok olup açıldı ama tekrardan bonzi gorili geldi. Şu an memz açılmadı ama 000.exe, mrs. Major 3 dakikada bir chiledwindows denilen şey açıyor.

Bilmediğim başka virüsler de var. Format atmaya çalışıyorum, yapılmıyor. CTRL+alt+Del yapılmıyor. Görev yöneticisi devre dışı.

Her gün VirtualBox üzerinden 000.exe indirip siliyorum ve şu dediklerinizle 000.exe arasında çelişmeyen laflar var. Mesela açtığında bilgisayarın yeniden başlatır ve açıldığında runaway diye spam boxeslar gelir hadi diyelim onları kaldırdın CMD üzerinden, nasıl görev yöneticisini açtın? Bir de denilene göre yalan söylüyormuşsun zaten lütfen boşa ilgi çekmeye çalışma.
Ohoo siz bana yalancı falan deyip beni üzüyonusuz çoktan virüs temizlendi arkadaşımda USB'ye yazdırdık Kaspersky tarama yaptırdık temizledi ayrıca ilk konudaki sorun da çözüldü.

Gülmekten öldüm. Dediğin çoğu virüsler senin bilgisayarını çökertmesi lazım ve madem indirme yapamıyordun nasıl Kaspersky indirdin? Kafayı burada bulma.
Kişiyi linçlemekten çok yardım etmeyi neden düşünmüyorsunuz?

Bir tane USB disk alın. Kendi PC'nize takmadan yakın akrabanızda bir PC varsa veya internet Kafe'lere gidip Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi - Technopat bu rehberi uygulayın. USB yazdırma işlemi bitince kendi PC'nize takın ve yeniden başlatın. Boot menüden veya BIOS'tan flash diski seçin. Gerisi de yazıyor zaten orada anlatılmış, uygulayın.

Çünkü, yalan söylüyor büyük ihtimalle virüs falan da bulaşmadı kafa buluyor dedikleri bayağı saçma.

Ek olarak: 000.exe görev yöneticisinde görünmez sadece spam boxesları görünür. (rniw.exe)

Son düzenleme:

Senin dediğin o virusler bilgisayarın içinden geçer memz hele forumla maytap geçmeyin
Beynimizin %0 kullanırsak ne olur oynat bakalım

O chromeos atacağım diyen kişi gömmüş virüsleri kurtulma şansı %0.001

Artı -1 Eksi
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı