MEMZ ve 000.exe nasıl temizlenir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok uzun yazacağım. Bir forumdan Chrome OS link istedim, USB istiyordu. Discord linkini paylaştım. Birisi gelmiş, 2 saat sonra cevapladım. Bana USB'siz kurulum yapmam için bir link verdi. Şu an bilgisayar kafayı yiyor.

Ayrıca dün oluştu, hiçbir virüs hakkında bilgim olmadığı için ne olduklarını bilmiyorum ama görev yöneticisinden baktığımda belli oldu. Bir tanesini biliyordum, 000.exe Mor Goril Bonzi isimli. Yanında yeşil papağan bir de, Mrs. Major. Sonradan Memz yazıyordu, kendi kendine basıyordu.

Tehdit falan var. Görev yöneticisinden kapatayım dedim, ilk Bonzi denilen mor goril... Sonra Memz kapattım, fare ve imleçte hata logolarını oluşturan oydu. Ekrana bir sürü hata verip kapandı. Açılınca Nyan Cat vardı.

Sabah 6'da kalktım, 7'de bilgisayarı açtım, Nyan Cat. Kasanın arkasından kapatıp yine açtım, yine Nyan Cat. Fişini çektim, Nyan Cat yok olup açıldı ama tekrardan Bonzi Gorili geldi. Şu an Memz açılmadı ama 000.exe, Mrs. Major 3 dakikada bir Chiledwindows denilen şey açıyor.

Bilmediğim başka virüsler de var. Format atmaya çalışıyorum, yapılmıyor. Ctrl+alt+del yapılmıyor. Görev yöneticisi devre dışı.

Tamam sıkıntılı olmayın, Kaspersky ile tarama yapın.

Güvenli moda girip Hitman Pro ile tarama yap.

Fişi çekince o ekran gelmiyor.
Kaspersky hiçbir işime yaramaz ve USB yok.
Monitör yerine televiyon kulandığım için güvenli moda başlatamıyorum, ondan mı?

İmzamdan Kaspersky Rescue işlemini uygulayın.

Kaspersky indirilmiyor ki, indirmeler devre dışı şu an artık görev yöneticisini açabiliyorum.

Bunu USB'ye yazın ve PC'yi USB'den çalıştırıp tarama yapın.

Keşke USB olsaydı.

Tamam sıkıntılı olmayın, Kaspersky ile tarama yapın.

Byron senin içinden geçmesin, piper barley dahil yazdığım şey alakasız aslında Brawl Stars'ı hiç sevmem ama 1 ay önce oyunu bıraktığım için her şey hala aklımda.

Hiçbir şey indiremiyorum. Discord sunucu açmasaydım keşke. Hep o adam yüzünden bilgisayar çıldırıyor. 000.exe süre tutuyor. Bir tanesi benden Bitcoin istiyor, tehdit ediyor dosyalarınız silinecek diye. Dün MEMZ diye virüs açıldı. Ne yapmam gerek? Bir de hareket ettirilebilen mor maymun gorili ve yeşil papağan var. Bir şeyler diyor, benim adım Bonzi diyor, antivirüs indirilmiyor. Ne yapmam gerek? Ekranda 1 kere reçeli poposundan gökkuşağı çıkan kedi vardı, bir daha açınca gitti. Ekranda ismi Mrs. Major olan bir tane virüs açıldı 2 tane. Bir tanesi 2.0, diğeri 3.0. Bilgisayar çıldırıyor.

Mor goril şuymuş:

mor goril.png

Yanındaki de dediğim yeşil papağan:

yeşil papağan.jpg

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı