Mentollü sigara çok mu zararlı?

Mentollü çok daha zararlı. Ben senden daha erken yaşta başladım sigaraya. Şuan 23 yaşındayım canım sıkıldıkça arkadaşlardan alıyorum o kadar. Bağımlısı olup paket almaya başlarsan etkilerini çok daha net görmeye başlarsın. Gençliğini kaybedene kadar değerini bilemezsin. O yüzden sana ne desek boş. İstediğin kadar iç sonuçta acılarını da sen çekeceksin. Bunlar hep tecrübe bu arada o yüzden söylüyorum sana.

Merhaba.
Lise 2'ye gidiyorum yakın zaman önce sigaraya başladım. Önce günde 1-2 tane kesiyordu ancak şu an 5-6 tane içmeden zor duruyorum.
Mentöllü sigarayı yeni duydum tadına bakma şansım olmadı henüz.
Normal sigara ile arasındaki fark ne daha mı zararlı?
Ayrıca tekel değil filtre içiyorum malum Türkiye şartları.

Sigaranın arkasında nane var top şeklinde, içmeden önce oraya basıp kırıyorsun.
Sigara daha ferah oluyor. Çift mentol ve meyve aromalı gibi farklı şekillleride var.

Mentol daha zararlı olayını şehir efsanesidir, herhangi bir bilimsel geçerliliği yok. Normal sigara da, mentollü de, çikolatalı da aynı zararı içeriyor. Arada yalnızca aroma farkı var, bu aromanın tek zararı diyebileceğimiz şey de tadından ötürü kişinin daha zor bırakma ihtimalidir.

Merhaba.
Lise 2'ye gidiyorum yakın zaman önce sigaraya başladım. Önce günde 1-2 tane kesiyordu ancak şu an 5-6 tane içmeden zor duruyorum.
Mentöllü sigarayı yeni duydum tadına bakma şansım olmadı henüz.
Normal sigara ile arasındaki fark ne daha mı zararlı?
Ayrıca tekel değil filtre içiyorum malum Türkiye şartları.

Dostum mentollü sigara normal sigaradan daha zararlıdır. Mentol nefesini açıyor. Sigara ile birleşince sağlığın için kötü oluyor. Bunu sağlık kuruluşları da onaylıyor.
Ama arada bir ödül olsun diye Kent Switch mentolünü patlatırdım. Tekellerden 30-50TL Lucky Strike mentol + ahududu içeren 2 patlatmalı sigaralar mevcut. Merak etme o kadar. Git bir paket al. Sonradan kötü geliyor. Deneyimle sabit.

Aynı taktik ile alkolik olmadım ben. Arkadaşlarım merak edeceksen döverim git iç demişti. Gidip ilk 2 biramı almıştım.
Şu an fazla 2-3 ayda bir az miktarda alkol alan biriyim. Sağlığa zararlı ve kötü tadımlı iğrenç bir şey. Her seferinde bir daha içmem diyorum. İçme deselerdi 15 yaşımda asilik-coolluk-ergenlik yapıp kötü alışkanlık edinecektim.

Geri
Yukarı