Merak Akşener'in 6'lı Masadan Ayrılması Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. 6'lı masanın 12. toplantısından hemen sonra Meral Akşener 6'lı masadan ayrıldı. Şu anlık pek bir şey söylenemez ancak sizce doğru bir şey mi yaptı? Altında yatan sebep ne olabilir?
Gün geçtikçe 6'lı masa daha garip hareketler yapıyor.

6 farklı partiyle birlikte bir anlaşmaya giriyorsunuz, 5’e 1 sizin aksinizi düşünüyorlar, ama siz ilk anlaşmazlıkta çoğunluğun fikrine uymak yerine kendi fikrinizi dayatmak için hem bu ittifaka hem de ülkenin muhalefetinin birliğine, potansiyel olarak seçime ve ülkenin geleceğine zarar veriyorsunuz.

“İttifak” mantığından ne bekliyordu ki sayın Akşener? Demokrasi demek çoğunluğun fikrine saygı duymaktır. İlla kendi istediğim olsun demek değildir.

Doğru veya iyi niyetli bulmuyorum şahsen bu davranışı.

Uzun ve ince bir yol bekliyoruz :D

Dosya Ekleri

• FqTthtYXgAAOc4S.jpg
    FqTthtYXgAAOc4S.jpg
    61,5 KB · Görüntüleme: 53
6 farklı partiyle birlikte bir anlaşmaya giriyorsunuz, 5’e 1 sizin aksinizi düşünüyorlar, ama siz ilk anlaşmazlıkta çoğunluğun fikrine uymak yerine kendi fikrinizi dayatmak için hem bu ittifaka hem de ülkenin muhalefetinin birliğine, potansiyel olarak seçime ve ülkenin geleceğine zarar veriyorsunuz.

Çoğunluk dediğiniz 5 kişinin dayatması. Ülkenin yarısından fazlasının istediğini yapalım demiş Meral Akşener, bu çoğunluk olmayacak da 5 tane çakma AKP'linin dediği mi çoğunluk olacak?

6 farklı partiyle birlikte bir anlaşmaya giriyorsunuz, 5'e 1 sizin aksinizi düşünüyorlar, ama siz ilk anlaşmazlıkta çoğunluğun fikrine uymak yerine kendi fikrinizi dayatmak için hem bu ittifaka hem de ülkenin muhalefetinin birliğine, potansiyel olarak seçime ve ülkenin geleceğine zarar veriyorsunuz.

“İttifak” mantığından ne bekliyordu ki sayın Akşener? Demokrasi demek çoğunluğun fikrine saygı duymaktır. İlla kendi istediğim olsun demek değildir.

Aynen hocam haklısın toplam oyu yüzde 2 etmeyen tek amacı bir bakanlık koparsak iyidir olan 4 parti ile aynı fikirde olmalıydı.

Yeni konular

Geri
Yukarı