Mercedes CLK 320 v CLK 320 Brabus

Astaryus

Hectopat
İkisi arasındaki farklılıkları biliyorum az çok. Brabus hem gözüme çok şık geliyor hem de performanslı. İçi Full karbon ama bir yerde Brabus sorunlu demişlerdi. Sizce sıkıntı çektirir mi Türkiye'de teknik servisi var mı? Ankara'da var diye biliyorum.

2 CLK eskiten biri olarak Brabus'u merak ettim, link var mıdır?

Edit: Servisine de denk gelmedim. CLK'lar kronik sorunlu oluyor ama kesinlikle sorunlarıyla uğraşmaya değer. İkisini de sattığıma çok pişmanım.

2 CLK eskiten biri olarak Brabus'u merak ettim, link var mıdır?

Edit: Servisine de denk gelmedim. Clk'lar kronik sorunlu oluyor ama kesinlikle sorunlarıyla uğraşmaya değer. İkisini de sattığıma çok pişmanım.

Mercedes - Benz / CLK / CLK 320 / Elegance / ÖZCANLI AUTOPİA - Mercedes-Benz CLK 320 BRABUS sahibinden.comda - 708718910 kendisini biliyorum ancak sorunu var mıdır diye sordum. Normal Mercedes teknik servisleri bakımını yapar herhalde sonuçta Mercedes sadece modifiyeli. Brabuslar 280 HP civarı oluyor adam yazmamış oraya egzozlar 4 aktif içi Full karbon benim bayağı hoşuma gidiyor. Arada ufak tefek masraflar çıkarması sorun olmaz benim için. Sizce CLK mı e serisi mi tercih edilmeli?

Mercedes - Benz / CLK / CLK 320 / Elegance / ÖZCANLI AUTOPİA - Mercedes-Benz CLK 320 BRABUS sahibinden.comda - 708718910 kendisini biliyorum ancak sorunu var mıdır diye sordum. Normal Mercedes teknik servisleri bakımını yapar herhalde sonuçta Mercedes sadece modifiyeli. Brabuslar 280 HP civarı oluyor adam yazmamış oraya egzozlar 4 aktif içi Full karbon benim bayağı hoşuma gidiyor. Arada ufak tefek masraflar çıkarması sorun olmaz benim için. Sizce CLK mı e serisi mi tercih edilmeli?
Şu an alacak olsam E olur çünkü çok farklı şeylere hitap ediyorlar ve benim E’ye ihtiyacım var. En basitinden örnek vereyim, ülkede yolların %90’ı bozuk, spor süspansiyon ile zıplayarak gezmek zor oluyor.

Şu an alacak olsam e olur çünkü çok farklı şeylere hitap ediyorlar ve benim e’ye ihtiyacım var. En basitinden örnek vereyim, ülkede yolların %90’ı bozuk, spor süspansiyon ile zıplayarak gezmek zor oluyor.

Sizce ilandaki araç alınır mı? Yani bir sorununun olmadığını varsayın. Sizce alınır mı? Brabus olmasının bir sorunu olur mu? Kronik parça sıkıntısı falan. 120km civarında araç zaten. Ben CLK seviyorum yollarda pek sorun olmaz benim için. E serisini de çok severim ancak CLK benim için ayrı. Performans olarak ne gibi farkları vardır?

Sizce ilandaki araç alınır mı? Yani bir sorununun olmadığını varsayın. Sizce alınır mı? Brabus olmasının bir sorunu olur mu? Kronik parça sıkıntısı falan. 120km civarında araç zaten. Ben CLK seviyorum yollarda pek sorun olmaz benim için. E serisini de çok severim ancak CLK benim için ayrı. Performans olarak ne gibi farkları vardır?
Bence alınır dostum. Ankara’da 2 CLK aracımda da parça sıkıntısı yaşamadım hiç. Üstelik tanıdıkla falan değil, sora sora Mercedes’çileri buluyordum. Onlarda kendilerinde yoksa başkasına yönlendiriyorlardı.

CLK’larda kronik sıkıntılar var evet. Bende göğüste güneş çatlakları ve motor suyu eksilmesi oldu 2 araçta da. Ustalarım bunların kronik olduğunu, gelen her CLK’da gördüklerini söylemişlerdi.

Performans olarak üstün araçlar, bu zaten 200 Hp olan model sanırım. İlandaki araçta gözüme batan tek şey fiyat oldu 😂 bunlarda da aşırı artış olmuş her araç gibi.

Özet olarak; seviyorsanız, maddi zorluk yaşamayacaksanız alın keyfini sürün. Hayata bir kere geliyoruz. Abidik gubidik heçbeklere, sakızdan çıkmışa benzeyen uzay kasalara bineceğinize böyle kaslı, yakışıklı mersolara binmek lazım.

Bence alınır dostum. Ankara’da 2 CLK aracımda da parça sıkıntısı yaşamadım hiç. Üstelik tanıdıkla falan değil, sora sora Mercedes’çileri buluyordum. Onlarda kendilerinde yoksa başkasına yönlendiriyorlardı.

Clk’larda kronik sıkıntılar var evet. Bende göğüste güneş çatlakları ve motor suyu eksilmesi oldu 2 araçta da. Ustalarım bunların kronik olduğunu, gelen her clk’da gördüklerini söylemişlerdi.

Performans olarak üstün araçlar, bu zaten 200 HP olan model sanırım. İlandaki araçta gözüme batan tek şey fiyat oldu 😂 bunlarda da aşırı artış olmuş her araç gibi.

Özet olarak; seviyorsanız, maddi zorluk yaşamayacaksanız alın keyfini sürün. Hayata bir kere geliyoruz. Abidik gubidik heçbeklere, sakızdan çıkmışa benzeyen uzay kasalara bineceğinize böyle kaslı, yakışıklı mersolara binmek lazım.

Dedikleriniz sorun bile değil hocam ya. Yeter ki ağır birşeyi olmasın. Örneğin vites kutusunda pistonlarda vb. olmasın yeter. O rahatlığı versin yerim onun o kronik sorunlarını. Brabus modelinde sorun yaşar mıyım dememin sebebi motorları 300HP'ye yakın oluyor o modellerin. Kısacası her şeyi modifiyeli. Zaten brabus olması da şart değil gözüme güzel geldi diye onu örnek verdim. Dediğiniz gibi bayağı pahalanma oldu fiyatlarda ama sadece Mercedes'de değil. Fiat punto 100K hocam siz düşünün. Yani temizini bulursam direk alacağım bu Clk'lardan. Bende de çok satma kafası yok o arabayı. 1M km yi görenler var temiz bakılırsa çok giderler saat gibi çalışıyorlar. Ben arabamla çok ilgilenen birisi olduğum için paşa gibi hayat yaşıyacak😂. Teşekkürler hocam cevap için.

Clk’larda kronik sıkıntılar var evet. Bende göğüste güneş çatlakları ve motor suyu eksilmesi oldu 2 araçta da. Ustalarım bunların kronik olduğunu, gelen her clk’da gördüklerini söylemişlerdi.

Performans olarak üstün araçlar, bu zaten 200 HP olan model sanırım. İlandaki araçta gözüme batan tek şey fiyat oldu 😂 bunlarda da aşırı artış olmuş her araç gibi.

O dediğiniz özette de çok haklısınız gidip saçma abartılı kağıt gibi ezilen arabaya bineceğime şu rahatlık ve klası sürerim daha iyi. Dedemin Mercedes'ini sürerdim o rahatlığı başka arabada bulamadım. Ne WV ne peugeot ne hyundai ne bir şey. Mercedes ayrıdır top Speed videolarında 1970 model Mercedes'ler bile uçma gidiyor gram sallanma yok. Birisi de yorumlara yazmış ki 50 yaşında araba ile 200 km de giderken tek parmak tutmak demek Mercedes demektir yazmış. Doğru da demiş Mercedes ayrı bir güzellik. Çok teşekkürler hocam bir sorunum veya sorum olursa ilk sizi etiketleceğim iyi akşamlar tekrardan teşekkürler.

Bir de hocam siz zamanında ne kadara ne zaman aldınız?

Son düzenleme:
Bir de hocam siz zamanında ne kadara ne zaman aldınız?
2010’da ‘99 model CLK200 Komp. avantgarde’ı 28bin₺’ye,
2016’da ‘06 model CLK320 avantgarde’ı 60bin₺’ye almıştım.

‘06 CLK biraz pahalıydı piyasaya göre, sahibi satmak istemiyordu. Birde yurtdışından gelme arabaydı, buradaki Avantgarde’lardan daha doluydu.

2010’da ‘99 model clk200 komp. Avantgarde’ı 28bin₺’ye,
2016’da ‘06 model clk320 avantgarde’ı 60bin₺’ye almıştım.

‘06 CLK biraz pahalıydı piyasaya göre, sahibi satmak istemiyordu. Bir de yurtdışından gelme arabaydı, buradaki avantgarde’lardan daha doluydu.

Fiyatlara bak şaka gibi ya. Piyasa fırladı şu anda keşke 60 bine bulabilsem o arabayı şu an en kötüleri bile 80K.
2010’da ‘99 model clk200 komp. Avantgarde’ı 28bin₺’ye,
2016’da ‘06 model clk320 avantgarde’ı 60bin₺’ye almıştım.

‘06 CLK biraz pahalıydı piyasaya göre, sahibi satmak istemiyordu. Bir de yurtdışından gelme arabaydı, buradaki avantgarde’lardan daha doluydu.

Hocam ya şimdi de çok kararsız kaldım ya. E serisinin W211 çok iyi ya. Bir videoda gördüm bir videoda motorda bir arızadan bahsediyor. İki sensör varmış bunlar yağlanıyormuş içlerine yağ doluyormuş falan sonrada bayağı bir masraf çıkartabiliyormuş. CLK 200 için diyor bunu CLK 320'de olmaz değil mi? Böyle bir arıza biliyor musunuz? İsterseniz videoyu da atabilirim.
Bir de hocam son kez sorucam çok kararsız kaldım kusura bakmayın E320 mi CLK 320 mi? Cidden ikisi arasında çok kaldım. CLK çok spor ama e serisi de güzel. Hangisi daha sorunsuz uzun yıllar gider hangisinden daha iyi performans olurum benim gözümde hala CLK var önerileriniz nedir? Zahmet olmaz ise artı ve eksilerini söyleyebilir misiniz iki modelin?
Fiyatlara bak şaka gibi ya. Piyasa fırladı şu anda keşke 60 bine bulabilsem o arabayı şu an en kötüleri bile 80K.

Hocam ya şimdi de çok kararsız kaldım ya. E serisinin W211 çok iyi ya. Bir videoda gördüm bir videoda motorda bir arızadan bahsediyor. İki sensör varmış bunlar yağlanıyormuş içlerine yağ doluyormuş falan sonrada bayağı bir masraf çıkartabiliyormuş. CLK 200 için diyor bunu CLK 320'de olmaz değil mi? Böyle bir arıza biliyor musunuz? İsterseniz videoyu da atabilirim.
Bir de hocam son kez sorucam çok kararsız kaldım kusura bakmayın E320 mi CLK 320 mi? Cidden ikisi arasında çok kaldım. CLK çok spor ama e serisi de güzel. Hangisi daha sorunsuz uzun yıllar gider hangisinden daha iyi performans olurum benim gözümde hala CLK var önerileriniz nedir? Zahmet olmaz ise artı ve eksilerini söyleyebilir misiniz iki modelin?

İkisi de benim gözümde çok güzel. Ama sizin kadar bilgili değilim.

Son düzenleme:

İkisi de benim gözümde çok güzel. Ama sizin kadar bilgili değilim.
Ben de uzman değilim sadece bindiğim ve sevdiğim arabaları bilirim.

Dediğin CLK arızasını hiç duymadım. Şu an alacak olsam E alırım çünkü çok seyahat ediyorum, konfora önem vermek zorundayım.

CLK görüntü ve tarz anlamında önde. Ama konfor, bol yolculuk diyorsan E derim. Performans olarak aralarında hissedilir bir fark olmaz diye düşünüyorum. Brabus’un içi doluydu, E o kadar dolu değilse Brabus mantıklı. İkisi de aynı veya yakın özellikler içeriyorsa E derim.

Geri
Yukarı