Merkez bankası faiz kararını açıkladı!

Faizleri 100(%1) puan düşürdüler %19 olan politika faizi %18 oldu. Dolar ve Euro anlık olarak 15 kuruş yükseldi. Dolar 8.80, euro 10.30 TL.

1632395308753.png

Bir şekilde düşmesi lazım, sonsuza dek böyle gitmez. Her ne kadar kur olarak ucu bize değecek olsa da yavaş yavas düşürülmeli. Zaten çok fazla bir düşüş olmamış, önlemini almışlardır.

Bir şekilde düşmesi lazım, sonsuza dek böyle gitmez. Her ne kadar kur olarak ucu bize değecek olsa da yavaş yavas düşürülmeli. Zaten çok fazla bir düşüş olmamış, önlemini almışlardır.

Ben sabit kalacak zannediyordum, beklemediğim bir karar oldu. Bakalım ne olacak. Hayırlısı olsun. Önlem alınmıştır muhakkak.

Verin kardeşinize bu yetkiyi, aaa, o zaman görün bakalım bu dolarla faizle nasıl oynanır! Sıııı...

Pardon, yetki bendeymiş zaten yav 🙄
Size bu yüzden saygı duyuyorum. Siz de unutmuyorsunuz. :) Unutmamak lazım, lazım ki günü geldiğinde bize hatırlamak zorunda olduklarımızı yaşattıkları için cevabımızı net verelim. Gerçi bizim cevabımız her zaman netti de işte yetmiyor.

Neyse bu konu uzar gider :D

Enflasyon düşmeden düşürürseler fakirleşen yine halk oluyor. Erdoğan'ın ağzına bakıyor TCBM başkanı. Aldıkları tek önlem Allah'ın yardımıdır kesin.

Ülkede demokrasi var diyoruz ama ülkeyi bir kişi yönetiyor. Monarşi yönetiminden farkı ne şu anda ülkenin? Hayır, madem monarşi olarak yönetileceğiz neden o zaman düzgün birisini seçmiyoruz? Bundan yüzlerce yıl önce bile bir şehzade yetişirken çocukluktan itibaren her şey öğretiliyordu, şu anda başta olanın lise diploması var sadece. Demokraside halkın sözü geçerli olur ama bizde halkın çok önemi yok.

“Türklerin yüzde 60'ı aptaldır” -Aziz Nesin.

Geri
Yukarı