MERNİS Bilgileri İle Neler Yapılabilir?

Merhaba öncelikle iyi geceler. Bu konuyu çok önemli olması nedeniyle aşırı hızlı yazıyorum bir hatamı görürseniz özür dilerim.

Bugün birden telefon numarama BİM, Aygaz ve DeFacto'dan doğrulama kodu geldi SMS olarak. Hepsi aynı anda geldi ve doğrulama kodları yazıyordu. Korkup ne olduğunu kontrol ediyordum ve e-postamdan çıkış yapıldığını gördüm. Şifrem değiştirilmişti kendi kendine ve hiçbir uyarı almamıştım. Telefon doğrulaması sayesinde tekrardan şifremi değiştirdim fakat giriş yapan cihazlar arasında kimseyi göremiyorum. DeFacto'ya hesabımda yapılacak hiçbir hareketin kendim tarafından olmadığını söyleyerek hesabımın silinmesini istemem üzerine bir talep yolladım. Aygaz'da tam olarak nasıl bir işlem yapılıyor bilmiyorum fakat onlara ulaşamadım. BİM'e tam giriyordum ki bir telefon numarası aradı, açmadım.

Whatsapp üzerinden aynı telefon numarası bana yazdı ve güncel adres bilgimi attı. MERNİS bilgilerim üzerinden her şeyime sahip olduklarını düşünüyorum ve çok korkuyorum. Daha öncesinde küfürleştiğim birisiymiş fakat kim olduğunu tam olarak bilmiyorum. Beni tehdit etti ve özür diletti ve özür dileyince affettiğini söyledi fakat bilgilerim hâlen elinde olduğundan korkum devam ediyor. Hâlen telefonuma bir bildirim geldiğinde kalbim yerinden çıkıyor sanki.

Arkadaşlar MERNİS bilgilerinde her türlü bilgim olduğu için üzerime gelecekte şirket açabilir, borç koyabilir gibi şeyler okudum. Bunlardan aşırı ama aşırı korkuyorum fakat ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok gerçekten çok korkuyorum. Annemin kızlık soyadını bile kolayca öğrenebiliyorlar ve bunlarla benim adıma yapamayacakları şey yok. Kredi kartı açıp benim üstüme bile yapabilirlermiş. Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum, henüz 18 yaşının üstünde bile değilim ve beni tehdit eden kişinin de 18 yaşının altında olduğunu biliyorum sadece. Sadece adım ve soyadımı biliyor olabilir ve beni bulmuş.

Ayrıca e-postamın şifresi daha önce de bu şekilde değiştirildi fakat sebebini hâlen bilmiyorum. MERNİS'ten e-postama erişim sağlayıp sağlayamadığı hakkında bir bilgim yok ve e-postamın şifresinin değişmesi ile tesadüfen karıştığını düşünüyorum. Ayrıca uzun zamandır yani aylardır herhangi bir bağlantıya tıklamadım yani korsan sitelerde gezmedim. Gerçekten çok korkuyorum arkadaşlar, sadece adım ve soyadımı kullanarak üstüme borç bile açabiliyorlar ülkede. Cidden yardıma ihtiyacım var, yardım edin.
Savcılığa başvur ayrıca SMS bomber yapılmış.

Arkadaşlar GetContact uygulaması üzerinden kişiye baktım ve kişinin kendi telefon numarası ile bana ulaştığını gördüm. Adını ve soyadını biliyorum, bana bir şey yapmayacağını söyledi. Bu yüzden şu anda olayı polise taşımak istemiyorum ki küfürden dolayı beni bulduğu olayda ben haksızım. Gereksiz yere ailemi yormak istemiyorum fakat tehdit eden kişinin adı ve soyadını bilmem üzerine bütün sohbetleri de kayıt aldım ve herhangi bir olay olursa şikayet etmeyi düşünüyorum.

Şu anda şikayet etmeyeceğim fakat hakkımda herhangi bir işleme başvurursa bundan çok sonra da farkında olmak istemiyorum ve bilgilerimi yaymasından da korkuyorum. Henüz E-devlet şifremi almadım fakat sabah direkt gidip alacağım ve değiştireceğim. Bu olayların devam etmemesi için dua ediyorum.

DeFacto'dan gelen yardım talebi yanıtında zaten e-postam üzerine bir hesap açılmadığı yazıyor. Söylediğiniz gibi SMS Bomber yemişim. Gelecekte devam etmelerinden korkuyorum arkadaşlar, numaralarını engellesem yeter mi?

Son düzenleme:
Arkadaşlar beni tehdit eden kişiyi aslında bir arkadaşımın tuttuğunu öğrendim. Arkadaşımla küsmüştük ve beni bu yoldan akıllandırmaya çalışmış. Fakat korkuyorum ki bunu yapmaya devam edecek. Onun buna yol açtığını bildiğimi bilmiyor, bana telefondan mesaj atarak bir yerde buluşmak istediğini söyledi. Merkezde bir yer, herkesin olduğu bir yer yani. Fakat buluşmaya gitmeyeceğimi söyledim ve o da gelmemem üzerine ikna ettikten sonra bir şekilde ikna oldu. Beni buluşma niyetine dövdüreceğine inanıyorum ve bu sefer gerçekten korkmaya başladım. Ben gitmezsem benim evime gelebilirler diye korkuyorum.

Yardım edebilecek var mı?

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle iyi geceler. Bu konuyu çok önemli olması nedeniyle aşırı hızlı yazıyorum bir hatamı görürseniz özür dilerim.

Bugün birden telefon numarama BİM, Aygaz ve DeFacto'dan doğrulama kodu geldi SMS olarak. Hepsi aynı anda geldi ve doğrulama kodları yazıyordu. Korkup ne olduğunu kontrol ediyordum ve e-postamdan çıkış yapıldığını gördüm. Şifrem değiştirilmişti kendi kendine ve hiçbir uyarı almamıştım. Telefon doğrulaması sayesinde tekrardan şifremi değiştirdim fakat giriş yapan cihazlar arasında kimseyi göremiyorum. DeFacto'ya hesabımda yapılacak hiçbir hareketin kendim tarafından olmadığını söyleyerek hesabımın silinmesini istemem üzerine bir talep yolladım. Aygaz'da tam olarak nasıl bir işlem yapılıyor bilmiyorum fakat onlara ulaşamadım. BİM'e tam giriyordum ki bir telefon numarası aradı, açmadım.

Whatsapp üzerinden aynı telefon numarası bana yazdı ve güncel adres bilgimi attı. MERNİS bilgilerim üzerinden her şeyime sahip olduklarını düşünüyorum ve çok korkuyorum. Daha öncesinde küfürleştiğim birisiymiş fakat kim olduğunu tam olarak bilmiyorum. Beni tehdit etti ve özür diletti ve özür dileyince affettiğini söyledi fakat bilgilerim hâlen elinde olduğundan korkum devam ediyor. Hâlen telefonuma bir bildirim geldiğinde kalbim yerinden çıkıyor sanki.

Arkadaşlar MERNİS bilgilerinde her türlü bilgim olduğu için üzerime gelecekte şirket açabilir, borç koyabilir gibi şeyler okudum. Bunlardan aşırı ama aşırı korkuyorum fakat ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok gerçekten çok korkuyorum. Annemin kızlık soyadını bile kolayca öğrenebiliyorlar ve bunlarla benim adıma yapamayacakları şey yok. Kredi kartı açıp benim üstüme bile yapabilirlermiş. Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum, henüz 18 yaşının üstünde bile değilim ve beni tehdit eden kişinin de 18 yaşının altında olduğunu biliyorum sadece. Sadece adım ve soyadımı biliyor olabilir ve beni bulmuş.

Ayrıca e-postamın şifresi daha önce de bu şekilde değiştirildi fakat sebebini hâlen bilmiyorum. MERNİS'ten e-postama erişim sağlayıp sağlayamadığı hakkında bir bilgim yok ve e-postamın şifresinin değişmesi ile tesadüfen karıştığını düşünüyorum. Ayrıca uzun zamandır yani aylardır herhangi bir bağlantıya tıklamadım yani korsan sitelerde gezmedim. Gerçekten çok korkuyorum arkadaşlar, sadece adım ve soyadımı kullanarak üstüme borç bile açabiliyorlar ülkede. Cidden yardıma ihtiyacım var, yardım edin.
Hocam biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Şimdi bu SMS olayı Bomb olarak geçiyor yani bombalama işlemi numaranızla sitelere giriş yapmaya çalışıyor korkmayın, çocuk adınıza şirket açamaz veyahut bunun gibi işlemlerde bulunamaz. Bulunduğu an mahkeme zaten gereğini yapar ve bu arkadaşın geleceği biter. Zaten vasıfsız hakettiğini düşünmüyorum orası ayrı mevzu. Özür dilemek yerine diletmeniz gerekirdi size T.C. kimlik numaranızı atsa bile birşey olmaz çünkü bunları 5 yaşındaki çocuk bile yapabiliyor şuan. E-Posta olayına değineceksek ise RAT veya Keylocker yemişsiniz onla bağlantısı var mı yok mu bilemeyiz. Arkadaş RAT yazmayı bilmiyor sanırım önceden indirdiğiniz dosyalarla alakalı. Sakın size ilettiği link dosya görsel ne olursa olsun tıklamayın. Bana Discord üzerinden ulaşın.
PetrA#5836

Bugün birden telefon numarama BİM, aygaz ve DeFacto'dan doğrulama kodu geldi SMS olarak. Hepsi aynı anda geldi ve doğrulama kodları yazıyordu. Korkup ne olduğunu kontrol ediyordum ve e-postamdan çıkış yapıldığını gördüm. Şifrem değiştirilmişti kendi kendine ve hiçbir uyarı almamıştım. Telefon doğrulaması sayesinde tekrardan şifremi değiştirdim fakat giriş yapan cihazlar arasında kimseyi göremiyorum. DeFacto'ya hesabımda yapılacak hiçbir hareketin kendim tarafından olmadığını söyleyerek hesabımın silinmesini istemem üzerine bir talep yolladım. Aygaz'da tam olarak nasıl bir işlem yapılıyor bilmiyorum fakat onlara ulaşamadım. BİM'e tam giriyordum ki bir telefon numarası aradı, açmadım.

WhatsApp üzerinden aynı telefon numarası bana yazdı ve güncel adres bilgimi attı. Mernis bilgilerim üzerinden her şeyime sahip olduklarını düşünüyorum ve çok korkuyorum. Daha öncesinde küfürleştiğim birisiymiş fakat kim olduğunu tam olarak bilmiyorum. Beni tehdit etti ve özür diletti ve özür dileyince affettiğini söyledi fakat bilgilerim hâlen elinde olduğundan korkum devam ediyor. Hâlen telefonuma bir bildirim geldiğinde kalbim yerinden çıkıyor sanki.

Arkadaşlar mernis bilgilerinde her türlü bilgim olduğu için üzerime gelecekte şirket açabilir, borç koyabilir gibi şeyler okudum. Bunlardan aşırı ama aşırı korkuyorum fakat ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yok gerçekten çok korkuyorum. Annemin kızlık soyadını bile kolayca öğrenebiliyorlar ve bunlarla benim adıma yapamayacakları şey yok. Kredi kartı açıp benim üstüme bile yapabilirlermiş. Arkadaşlar yardımınızı bekliyorum, henüz 18 yaşının üstünde bile değilim ve beni tehdit eden kişinin de 18 yaşının altında olduğunu biliyorum sadece. Sadece adım ve soyadımı biliyor olabilir ve beni bulmuş.

Ayrıca e-postamın şifresi daha önce de bu şekilde değiştirildi fakat sebebini hâlen bilmiyorum. Mernis'ten e-postama erişim sağlayıp sağlayamadığı hakkında bir bilgim yok ve e-postamın şifresinin değişmesi ile tesadüfen karıştığını düşünüyorum. Ayrıca uzun zamandır yani aylardır herhangi bir bağlantıya tıklamadım yani korsan sitelerde gezmedim. Gerçekten çok korkuyorum arkadaşlar, sadece adım ve soyadımı kullanarak üstüme borç bile açabiliyorlar ülkede. Cidden yardıma ihtiyacım var, yardım edin.

O doğrulama kodları SMS bomber, büyük ihtimal yazdıkları 2 telefon numarasının başında +90 yoktur sahte numaradır ve mernis datadan buldukları bilgiler ile size hiçbir şey yapamazlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı