Mernis nedir?

Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4 GB DDR3 GeForce GT 240M Core 2 Duo P7370 İpad 8
Meslek
Sporcu (taekwondo)
Merhaba mernisi bazı arkadaşlarım kullanıyor ve kötü şeyler yapacaklarından korkuyorum, bu mernis panel nedir ne işe yarar nasıl korununuz? Bana yardımcı olursanız sevinirim.

Merkezi Nüfus İdare Sistemi olur kendisi.

Merhaba mernisi bazı arkadaşlarım kullanıyor ve kötü şeyler yapacaklarından korkuyorum, bu mernis panel nedir ne işe yarar nasıl korununuz? Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Korunamazsınız, bir şey yapamazlar. İsterlerse sahte ihbar göndersinler size hiçbir şey olmaz. Tüm Türkiye'nin bilgileri zaten açıkta, 10 yaşında ki çocuk bile bulabilir.

Kullandıkları zaman kanıt al şikayet et izinsiz mernis datalarını kullanmak suçtur.

@Barışsever7458 MERNIS verileri sızdırıldı. Sonra sağlık bir şeyi bir şeyi daha sızdırılmıştı adını unuttum. Panel satın alıp tüm Türk vatandaşlarının bilgilerine erişebiliyorlar. T.C. kimlik numarası, adı soyadı, adres bilgileri, doğum tarihi, anne baba adı, anne baba TC kimlik. Kısaca ülkede güvenlik müvenlik denen bir şey yok. Bu bilgilere ulaşanlar pek fazla zarar veremez size ancak önlem olarak hiçbir yere adınızı soyadınızı girmeyin. Tanımadığınız kişilere, sanal ortamlara telefon numaranızı falan vermeyin.

Mernis eski ismi, proje adıydı sanırım. Köprünün altından çok sula aktı. Mernis bir sürü modüle bölündü. Devasa bir database şu anda. en çok kullanılanı ADNKS.

Bir ara sızmıştı ama o bilgilerin eski olduğu ortaya çıkmıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı