Mesaja bakmadan cevap vermek etik mi?

Cyberbug 2077

Hectopat
Makaleler
1
İyi günler. Bir kullanıcıyı çok çok sıksak bile sorumuza bakmadan cevap vermesi etik mi? Ve kullanıcılar sizce bunu farkında mı? Ve 7000 8000 mesajı olanlar bile onları çok çok sıksak, aynı soruyu tekrar tekrar sorsak ve o tekrar tekrar sorduğumuz soruyu yine sorsak okumadan cevap verme gibi durumları olur mu?

Ben hiç görmedim.
Bak gene okumadan cevap vermiş. :)
İyi günler. Bir kullanıcıyı çok çok sıksak bile sorumuza bakmadan cevap vermesi etik mi? Ve kullanıcılar sizce bunu farkında mı? Ve 7000 8000 mesajı olanlar bile onları çok çok sıksak, aynı soruyu tekrar tekrar sorsak ve o tekrar tekrar sorduğumuz soruyu yine sorsak okumadan cevap verme gibi durumları olur mu?
Zaten forumun en kanserojen etkisi, insanların "aynı sorunu kesinlikle başkaları yaşamış olamaz" yaklaşımından kaynaklı, biraz da düşünce tembelliği eklersen üstüne, tabi sıkılabilir, cevap vermeyebilir çünkü verilen cevabı okuyarak çözülmesini sağlayabileceğini düşünüyordur tembellik etmeden, mesela.

Aynı soruyu 1000 kez bile cevaplarım, sorun değil. Ancak bazı kullanıcılar illa cevap vermek zorundaymışız gibi yapıyor ve saçma sapan cevap veriyor. Onlara hiçbir şekilde cevap vermeden göz ardı listesine ekliyorum. Yoluma da devam ediyorum.

@Fıratt_To @Dutchman bu soru sizler için sorulmuş sanırım. :D

@Fıratt_To @Dutchman bu soru sizler için sorulmuş sanırım. :D
Muhtemelen.
Cevap soruya uymuyorsa yanlış bilgi vermekten ceza yersiniz. Onun dışında eğer cevap doğruysa bir şey olmaz.
Yok durum şöyle:

X kişisi: EFI virüsleri şunu şunu yapabilir mi?
Dutchman: Hayır yapamaz, EFI virüslerinin yapabilecekleri şunlardır: bla bla bla..
X kişisi: Peki EFI virüsleri şunu yapabilir mi?
Dutchman: Hayır, üstte yazdıklarım yapılabilir sadece.
X kişisi: Peki EFI virüsleri şuradan bulaşabilir mi.
Dutchman: Bulaşabilme olasılığı ve yapabileceklerini 2 mesaj üstte belirttim.
X kişisi: Peki EFI virüsleri yemiş olma ihtimalim var mı?
Fıratttt: Hayır, sistemde buna dair kant yok.
X kişisi: Peki ya bulaşmışsa.
Fıratttt: Hayır öyle bir durum yok.
X kişisi: Peki EFI virüsleri şundan olabilir mi?
Tekrarla x120.

Olay bundan ibaretti son 1 aydır. Her gün cevapladığınız aynı soruların sorulduğunu düşünün, buna benzer bir durum.
Her neyse..

Ben hiç görmedim.
Mesaj sayına bakarak takıldım, "ben hiç görmedim" - okumadım bile dercesine. :)
Muhtemelen.

Yok durum şöyle:

X kişisi: EFI virüsleri şunu şunu yapabilir mi?
Dutchman: Hayır yapamaz, EFI virüslerinin yapabilecekleri şunlardır: bla bla bla..
X kişisi: Peki EFI virüsleri şunu yapabilir mi?
Dutchman: Hayır, üstte yazdıklarım yapılabilir sadece.
X kişisi: Peki EFI virüsleri şuradan bulaşabilir mi.
Dutchman: Bulaşabilme olasılığı ve yapabileceklerini 2 mesaj üstte belirttim.
X kişisi: Peki EFI virüsleri yemiş olma ihtimalim var mı?
Fıratttt: Hayır, sistemde buna dair kant yok.
X kişisi: Peki ya bulaşmışsa.
Fıratttt: Hayır öyle bir durum yok.
X kişisi: Peki EFI virüsleri şundan olabilir mi?
Tekrarla x120.

Olay bundan ibaretti son 1 aydır. Her gün cevapladığınız aynı soruların sorulduğunu düşünün, buna benzer bir durum.
Her neyse..

O zaman şunu forumda bir şeyleri cevaplarken yaşıyoruz çoğumuz diye genelleyip kulaklarımızın pasını silelim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gerçekten bazı soruları esgeçmek çok mantıklı, acaba forumda arama kısmının geliştirilmesi faydalı olur mu, mesela soru sormadan insanların araştırmasını teşvik eder mi? Şimdiki arama yetenekleri karşı komşumun 30 aylık çocuğuyla yarışır derecede gibi geliyor her bir şey aramak için tıkladığımda.

Yeni konular

Geri
Yukarı