Mesajlara geç bakma saçmalığı

Geçen gün çok da konuşmadığım bir arkadaşımla buluştum. Kendisi benden 8 yaş küçük (19). Gel bir kahve içelim dedi, ne olacak dedim ve gittim. Onunla otururken telefonuna dakikada tahminen 50 mesaj geliyor. Dıt dıt dıt dıt. En son dedim ki bak şu mesajlara. Bana söylediği şey inanılmaz iticiydi..."mesajlara geç bakıyorum bro, beni önemli ve meşgul zannetsinler".

Tam olarak bu. Geçenlerde de bir video karşıma gelmişti. Aynen konuşmacı şunları söylüyordu.
"Bu nesil o kadar sahte ki kendilerini önemli hissettirmek için mesajlara geç cevap veriyorlar"...
Durum bu.
Bunu ben de yapıyorum ama "havalı olayım meşgul sansınlar" diye değil, mesaja bakasım gelmiyor. Telefonu çok nadiren açıyorum, kafam rahatken kontrol ediyorum mesajları. En güzeli bu. Bazı insanlar özellikle çok bunaltıyor, kafa doluyken cevap vermek yanlış anlaşılmalara kolayca yol açabiliyor 😄

Yediğim azarı bir görseniz. "Uza", "İşine bak hadi", "Rahatsız etme artık." "Geç cevap vermek için kendini zorluyorsun." "İnsanlarla nasıl konuşman gerektiğini öğren." bu ne kardeşim ailevi değerlerine küfürlü şiir mi yazdım.
Bir kişi bana mesaj atmışsa değer verdiği için atmıştır. Ben dakikasında bakmaya özen gösteririm. Ha bakamadım, nedenini söylerim. Ancak, yok havalı olayım yok şu, yok bu muhabbetleri çok itici.

Dakikasında cevap veriyorum, kendimi çok enayi gibi hissediyorum çünkü kimse dakikasında yazmıyor görse bile.
Dediğim gibi; Bana birisi mesaj atmışsa değer verdiği için atmıştır. Ben dakikasında yazıyorum, enayi de hissetmiyorum..

Bir kişi bana mesaj atmışsa değer verdiği için atmıştır. Ben dakikasında bakmaya özen gösteririm. Ha bakamadım, nedenini söylerim. Ancak, yok havalı olayım yok şu, yok bu muhabbetleri çok itici.
Dediğim gibi amacım ne havalı görünmek ya da karşımdaki kişiyi bekletmek. O an durumum müsait değildi, cevap veremedim. Bence böyle bir tepki vermek saçmalık.

Hocam herşeye dakikasında bakacağız diye bir şey yok. Ben telefon çalınca kendini açmak zorunda hisseden veya mesaj gelince bakmak zorunda olan insanların psikolojik olarak sıkıntılı olduğunu düşünüyorum. Yarım saat geç bak mesaja kaçmıyor ya?

Yeni konular

Geri
Yukarı