Yemek bakma alışkanlığı nasıl geçirilebilir?

Ethem Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kocaeli gölcük
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4060Tİ 16 GB RAM Ryzen 5 5500 Cooler Master 120L XTB 1 TB SSD
Meslek
Öğrenci
Yemek yemeyi çok seven bir insanım. Gördüğüm şeyleri denemeyi çok seviyorum, ancak son zamanlarda bu fazlaya kaçmaya başladı, mesela geçen canım şırdan denemek istedi ve bir yer buldum. Her 5 dakikada bir gidip değerlendirme ve fotoğraflarına bakmaya başladım. Hepsini 30 kere okudum ama tekrar tekrar bakasım geliyor durmadan, en sonunda gittim yedim beğendim mesela yorum yaptım. Ona rağmen tekrardan bakasım geliyor daha az baksamda, bu alışkanlıktan nasıl vazgeçeceğim ben? Yemeksepeti vs. uygulamaları sildim telefondan şimdi de Google'dan bakıyorum.

Çok fazla ye, bıkkınlık gelsin.

Hocam param sınırsız değil ve her zaman dışarı yemek yemeye çıkamam. Aynı zamanda dediğim gibi o yemeği yesem de sonra tekrar bakasım geliyor o yemeğe.

Yani yemeğe bakmak yerine bir şeylerle uğraş. Dizi izle, film izle, hobi bul falan.

Mesela şu anda RDR2 oynuyorum oyun olarak, ancak oyunda bildiğiniz her 30 40 dakikada bir yemek bakma molası veriyorum 3 4 dakika bildiğiniz, diyorum zaten 30 40 kere baktığım yerin yorumlarına tekrar bakıyorum. Psikolojik bir sorun oldu bu artık.

Cidden çok rahatsız ediyor yani, durmadan yemek bakasım geliyor zamanım boşa gidiyor.

Son düzenleme:
Ne güzel işte ye gitsin.
Hocam yemek güzel, konuyu okuyun bir. Durmadan yemek bakma isteği geliyor. Geçen gittiğim restordaki 151 yorumu ezberi biliyorum şuanda mesela, hala aynı yorumlara bakasım falan geliyor çok sinirim bozulmaya başladı. Bir yöntem falan yokmu giremeyim o restoranın yorumlarına ya.

Geri
Yukarı