Mesh kasalarda toz filtresinin önemi

Bende 220T AirFlow var ve hava akışı çok iyi. Ortadaki fan tam ekran kartına üflüyor ve ekran kartının o kısmında bir boşluk olduğundan soğuk dava doğrudan karta gidiyor. Toz filtresi olmadan kısa bir süre kullandım ve cam, kartın üstü ve metal yerler yarım saatte tozlandı. Corsair iyi filtre koymuş ki şuan cam gibi. Ayrıca bir şey fark ettim. Ön filtre ile üst filtre farklı. Bu farkı biri anlatırsa iyi olur.
Yukarıdaki fanlar egzoz görevi gördüğünden dolayı pek tozlanmıyor sanırsam çünkü oradaki toz filtresi neredeyse hiç tozlanmıyor, belki kasanın durduğu alana da bağlı olabilir.

Benim kasamda ön camdı ve toz fitresi yoktu. Tozlanıyordu filtre olmadığı için. Kasayı temizlemek için de birçok şeyi sökmem ya da resim fırçasıyla uzun uzun temizleyip kendim üflemem gerekiyordu. Temizlerken bir süre sonra tozdan kafam ağrımaya başlıyordu. Hem tozlanıyordu hem de sıcaklıklarım yüksekti.

Ben de ön camı söküp(çift taraflı bant ile yapıştırmışlar) sineklik telini 3 kat yapıp sıcak silikonla yapıştırdım. Sıcaklıklarım düştü ama toz bi tık daha arttı. Ben de çözüm olarak el kompresörü aldım. 1-2 ayda bir yan camı açıp fanları tutup hava basıyorum. Hem 1-2 ayda bir yaptığım için çok fazla toz birikmiyor hem de çok kısa sürüyor.

Bende 220T AirFlow var ve hava akışı çok iyi. Ortadaki fan tam ekran kartına üflüyor ve ekran kartının o kısmında bir boşluk olduğundan soğuk dava doğrudan karta gidiyor. Toz filtresi olmadan kısa bir süre kullandım ve cam, kartın üstü ve metal yerler yarım saatte tozlandı. Corsair iyi filtre koymuş ki şuan cam gibi. Ayrıca bir şey fark ettim. Ön filtre ile üst filtre farklı. Bu farkı biri anlatırsa iyi olur.
Hocam kasanızdan memnun musunuz? Benim de düşündüğüm kasalardan biri. Özellikle beyaz rengi çok hoş. Kablolama rahatlığı, havadarlık, soğutma gibi konularda sizi memnun etti mi?

Tozları temizleyince sıcaklıklar çakıldı resmen. Şu konu olmasaydı hatırlamayacaktım bile.
10F7AB9F-49E6-429B-A8D1-EF8F1A6D8866.jpeg
46713588-5CE3-4467-91A5-30E088DD5BBD.jpeg

Hocam öncelikle konu için teşekkür ederim. Yararlı ve güzel bir konu. 4 aydır temizlemediğim toz filtresini bu konuyu görmeyip temizlemesem tozlar kendi bağımsızlığını kuracaktı. @BerkayZ87 hocam sizin toz filtresindeki tozlar bağımsızlığını ilan etmek üzereymiş :D

Geri
Yukarı