Meslek lisesi mezunu askerlik tecil ettirme

Senele
Hocam mezuniyet tarihinden sonra 3 yıl erteleme yazıyor yani ben bu sene mezun oldum 3 yıl yani 2023 kadar mı tecil olacam yani tek burayı anlamadım açıklarsan sevinirim kusura bakma çok soru sordum.
Askere gitme yaşın 20, yaşın geldiği zaman tecil ettireceksin.

Selamünaleyküm bir de ben bu sene mezun oldum kağıtlar geldimi 20 yaşında olacağım yani 2 sene önce mezun olmuş olacağım yine tecil hakkım var mı hakkım silinir mi yani saygılar.

Dostum ne zaman askerlik işlerin başlarsa ondan sonra tecil ettirme işlemine yönelirsin silinme vb. durumların olması imkansız kendimden biliyorum.

Dostum ne zaman askerlik işlerin başlarsa ondan sonra tecil ettirme işlemine yönelirsin silinme vb. durumların olması imkansız kendimden biliyorum.
Hocam mezun olanların mezuniyet tarihlerinden itibaren 3 yıl erteleme hakları vardır. Diyor ama kağıtlar geldimi yani 20 yaşında tecil icin gidecem değilmi hocam ben daha 18 yaşındayım şimdi gitmecem.

Son düzenleme:
Hocam mezun olanların mezuniyet tarihlerinden itibaren 3 yıl erteleme hakları vardır. Diyor ama kağıtlar geldimi yani 20 yaşında tecil için gideceğim değil mi hocam ben daha 18 yaşındayım şimdi gitmeceğim.

Dostum ben 2018'de mezun oldum. 2020'nin kaçıncı ayı bilemiyorum mesaj geldi yoklama kaçağısınız falan hemen askerlik şubesine gidip 5 yıl tecil ettirdim.

Geri
Yukarı