Meslek lisesi vs açık lise

Hocam, o biraz değişti. Eğer derslerin iyi ise teknik sınıfı oluyor Anadolu gibi. Ayrıyeten meslek dersleri var 12. sınıfta, akademik sınıfa geçiyorsun sizi sınava hazırlıyorlar tamamen isteğe bağlı.
Yeni mi gelmişti bu? Ben de meslek lisesi çıkışlıyım. Böyle bir şey olduğunu bilmiyorum. Son sene akademik olarak sınıfa geçme vs.

Eğer üniversite olarak bir hayaliniz var ise açık liseye geçebiliyorsanız geçin, meslek lisesinden kolay kolay iyi bir üniversite kazanılmıyor.
Bence meslekten çıkış adam üniversite zor okur kısmı tamamen palavra. İsteyen her zaman okur, sadece istek lazım. Ben rahatlıkla anadolu okuyabilirken meslek gittim ve şu an hayalimin mesleğini yapıyorum.

Yeni mi gelmişti bu? Ben de meslek lisesi çıkışlıyım. Böyle bir şey olduğunu bilmiyorum. Son sene akademik olarak sınıfa geçme vs.

Son sene seçilmiyor okula kayıt olunurken LGS puanı ve OBP (orta öğretim başarı puanı) seçenekleri geldi eğer LGS puanı ile kayıt olursan 12.sınıfta Anadolu lisesi gibi sayısal eşit ağırlık ya da sözel gibi bölüm seçiyorsun ve meslek (OBP) bölümüne göre çok daha iyi YKS'ye hazırlanıyorsun.

Hocam o biraz değişti eğer derslerin iyise teknik sınıfı oluyor Anadolu gibi ayrıyeten meslek dersleri var 12. sınıfta akademik sınıfa geçiyosun sizi sınava hazırlıyorlar tamamen isteğe bağlı.

Son sene seçilmiyor okula kayıt olunurken LGS puanı ve OBP (orta öğretim başarı puanı) seçenekleri geldi eğer LGS puanı ile kayıt olursan 12.sınıfta Anadolu lisesi gibi sayısal eşit ağırlık ya da sözel gibi bölüm seçiyorsun ve meslek (OBP) bölümüne göre çok daha iyi YKS'ye hazırlanıyorsun.

Hocam benim gittiğim lise özel oldugu için öyle bir imkanimda yok derslere çalışacak zaman kalmiyor haftaya sınavlarda başlıyor göreceğiz artık.

Bence meslekten çıkış adam üniversite zor okur kısmı tamamen palavra. İsteyen her zaman okur, sadece istek lazım. Ben rahatlıkla anadolu okuyabilirken meslek gittim ve şu an hayalimin mesleğini yapıyorum.
Şöyle ki, meslek lisesinden çıkış yapan adam pek ders çalışmayı bilmez. Meslek çıkışlı olduğum için biliyorum, bizdeyken sadece meslek ile ilgili eğitimler bilgiler veriliyordu. Ders görmüyorduk yani öyle söyleyeyim, temelde dersler kötü olduğu için meslek lisesinden çıkış yapan bir insan anadolu lisesine göre çok çok geriden gelir. He toparlanır mı çalışırsa evet.

Güzel o halde, en azından eskisinden daha iyi olmuş 🙂

Geri
Yukarı