Meslek lisesi vs fen lisesi

Tamam abim bir gün işe ihtiyacın olursa yanımda başlayabilirsin.

Şu an halihazırda işim var zaten gayet elit bir yerde mühendis olarak çalışıyorum kardeşim benim acıyorum sana.

Şu an halihazırda işim var zaten gayet elit bir yerde mühendis olarak çalışıyorum kardeşim benim acıyorum sana.
Güzel şeyler öğrenmek istersen bizim şirkete gelebilirsin. Elektrik mühendis sporuz bizde.

Anadolu da tercih edebilirsin meslek lisesi öğrenciler açısından sıkıntı fen liseside çalışanların gittiği yer Anadolu bence daha ideal
Bu kafayla BİM'de kasiyer olursun ileride.
Bak fark şu meslek lisesinde olursa beden işçisi olursun patronuna bağlı çalışırsın ama fen lisesinde okursan akıl işçisi olarak çalışırsın yani beden işçisi derken kısaca amelelik yaparsın iyi bir üniversitede oku seni Türkiye'den önce yurt dışı kapısını açar üniversite okumak kolay bişey önemli olan nitelikli üniversite
Bu kafayla BİM'de kasiyer olursun ileride.
Ha bide ber meslekde okuyan amele olucak demedim senin şuan yaptığın amelelik

Son düzenleme:

Amelelik mi o yüzden mi aylık 10kdan fazla kazanıyorum. Meslek lisesi okuyanlarda üniversite okuyup yurt dışına gidebiliyor haberin olsun. Ben amele değil makine teknikeri olarak geçiyorum. 2 senelik üniversite mezunuyum abicim. Arkadaşlarımdan yurt dışına kapak atanlarda oldu kendi sınıfımdan. Ben Türkiye'de kalıp büyük firmalarda çalışmayı tercih ettim. Meslek lisesi = amelelik algısını bir kafandan çıkar önce. Sosyal medyadaki boş boş gezen heriflerin laflarına bakma. Onların alayı mağaza mağaza gezip aylık 4300 ₺ ye çalışmak için form dolduruyor emin ol. Senin evine elektrik tesisatı döşemeye gelen ya da sanayide çalışan makine ustası ise aylık 10k veya daha üzeri alabiliyor. Üniversite senin bir anda kariyerinin yükselmesine sebep olmaz sana sadece rehber ve aracı olur. Yoksa cahil, boş adam üniversite okusa ne olur okumasa ne olur? Sağda solda üniversite mezunuyum ama iş bulamiyeaahhmm diye abuk subuk konuşur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…