Meslek lisesinde lojistik seçilmeli mi?

• Konuyu başlatan Zue
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 800

Zue

Hectopat
Daha fazla  
İngilizceyi seviyorum ama sayısalım kötü sizce ulaştırma seçmeli miyim? Meslek lisesinde okuyorum okulda 3 tane bölüm var muhasebe, lojistik ve bilişim sizce hangisini seçmeliyim?

Hocam bu birazda sizle alakalı, eğer ileride bu üç bölümden biri üzerinden devam ederim diyorsanız tercihinizi ona göre yapmalısınız. Ben lisede lojistik okudum ve şu anda da lojistik üzerinden devam ediyorum e gayet memnunum, iş imkanı da fazla ve asla bitmeyecek mesleklerden birisi.

İngilizceyi seviyorum ama sayısalım kötü sizce ulaştırma seçmeli miyim? Meslek lisesinde okuyorum okulda 3 tane bölüm var muhasebe, lojistik ve bilişim sizce hangisini seçmeliyim?
İleriye yönelik düşünüyorsan kesinlikle lojistik. İş imkanı çok fazla ve uluslararası firmalarda da iş bulma imkanın var. Yabancı dilini de geliştirmen şart yalnız.

Hocam bu biraz da sizle alakalı, eğer ileride bu üç bölümden biri üzerinden devam ederim diyorsanız tercihinizi ona göre yapmalısınız. Ben lisede lojistik okudum ve şu anda da lojistik üzerinden devam ediyorum e gayet memnunum, iş imkanı da fazla ve asla bitmeyecek mesleklerden birisi.
Hocam sayısalım kötü sorun olur mu sizce lojistik için?

Hocam sayısalım kötü sorun olur mu sizce lojistik için?
11 ve 12'de sayısal görmedim. Mükemmel bir şeydi.

Lisede lojistik derslerinde çok sayısallık bir şey yoktu bizde, muhasebe dışında. Üniversitede biraz sayısal gerekiyor.
Muhasebe büyük ihtimalle kalktı, bizde yoktu çünkü.

İleriye yönelik düşünüyorsan kesinlikle lojistik. İş imkanı çok fazla ve uluslararası firmalarda da iş bulma imkanın var. Yabancı dilini de geliştirmen şart yalnız.
Ama unutma ki çevrede antrepo, liman vb. yerlerin olması lazım. Yoksa bir işe yaramıyor.

Muhasebe büyük ihtimalle kalktı, bizde yoktu çünkü.
Olabilir hocam, ben 11. sınıfta muhasebe görmüştüm biraz sıkıntıydı. Şu an lise müfredatı nasıl pek bilmiyorum ama üniversitede sayısal gerekiyor. 4 yıllık bölümlerde İstatistik, Muhasebe, Matematik gibi dersler var.

Ama unutma ki çevrede antrepo, liman vb. yerlerin olması lazım. Yoksa bir işe yaramıyor.
Özellikle İstanbul bu konuda bir nimet. Ama farklı şehirlerde ofisi olan firmalar oluyor ofis ortamında çalışmak çok güzel.

Olabilir hocam, ben 11. sınıfta muhasebe görmüştüm biraz sıkıntıydı. Şu an lise müfredatı nasıl pek bilmiyorum ama üniversitede sayısal gerekiyor. 4 yıllık bölümlerde İstatistik, Muhasebe, Matematik gibi dersler var.

Özellikle İstanbul bu konuda bir nimet.
Zeytinburnu'nda adam akıllı bir çalışma yeri yok. Bu taraflarda oturan birisi sadece liseyi bitirebilmek için bu bölümü seçmeli. Beylikdüzü iyidir mesela. E-5'in üstünde Gokbora'nın yeri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı