Meslek lisesinden Anadolu lisesne geçmek

Bertuggktrk

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar 10 sınıf öğrencisyim okulun son çeyreğindeyim sonra 11 olacağım İstanbul ev kiraların arması sebebiyle Ankara'ya taşınacağız. Ben meslek lisesinde sınıf 2.liği var ve bölümüm de bilişim ama ablam Anadolu da okumamı istiyor. Üniversitesi sınavı olduğu için Anadolu zor olur mu? Ben hiç test çözen birisi değilim ve alışkanlığım yok ortalama 91 şu anda eğer Anadolu'ya geçersem ortalamam düşebileceğinden endişe ediyorum Anadolu zor mu olur? Benim test çözme alışkanlığım yok yardım edin! Dershaneye gidecek param da yok. Kendi sınav notlarınız kaç Anadolu'da? Çok mu çalışıyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Test çözme alışkanlığı olmayan, yoğun ders çalışmayacak adamın Anadoluya geçmesinin de bir anlamı yok yüksek ortalama yapmasının da. Eğer çalışmam diyorsanız meslek lisesinden devam edin ama üniversite hayalinizi bırakın belki 2 yıllık okursunuz. Düzgün bir okul istiyorsanız, çalışacaksanız anadoluya geçin.

Merhaba arkadaşlar 10 sınıf öğrencisyim okulun son çeyreğindeyim sonra 11 olacağım İstanbul ev kiraların arması sebebiyle Ankara'ya taşınacağız. Ben meslek lisesinde sınıf 2.liği var ve bölümüm de bilişim ama ablam Anadolu da okumamı istiyor. Üniversitesi sınavı olduğu için Anadolu zor olur mu? Ben hiç test çözen birisi değilim ve alışkanlığım yok ortalama 91 şu anda eğer Anadolu'ya geçersem ortalamam düşebileceğinden endişe ediyorum Anadolu zor mu olur? Benim test çözme alışkanlığım yok yardım edin! Dershaneye gidecek param da yok. Kendi sınav notlarınız kaç Anadolu'da? Çok mu çalışıyorsunuz?
Meslek lisesinden devam et bence.

Ankaraya 0 bir şekilde taşınacaksan meslek lisesinden vazgeçme ilerde iş bulma konusunda sıkıntı yaşarsın anadolu üniversitesi kafası rahat ailesi varlıklı ( orta düzeyde hiç değilse arabası olan ) biri için mantıklı olur çünkü gelirin yoksa veya çalışacak hazırda yer yoksa hiç değiştirme.

gideceğin yerdeki okulların kalitesi de önemli eğer sağlam bir öğrenim lisesine gidersen ki bu ortalama ile gidersin meslek lisesinden devam et

anadolu veya fen lisesi düşünme üniversite için youtube veya yazın çalışır para biriktirip dershaneye gidersin.

Test çözme alışkanlığı olmayan, yoğun ders çalışmayacak adamın Anadoluya geçmesinin de bir anlamı yok yüksek ortalama yapmasının da. Eğer çalışmam diyorsanız meslek lisesinden devam edin ama üniversite hayalinizi bırakın belki 2 yıllık okursunuz. Düzgün bir okul istiyorsanız, çalışacaksanız anadoluya geçin.
Ben normalde meslek lisesnde okurken saat 6 da evde olup 9 a kadar çalışıyorum sonra yatıyorum telefona bakıyorum hocalarla aram da iyi iyi bir öğrenciyim ama sınıfta kalma korkusu var benim üniveriste gitmeme gibi bir şansım yok zaten ama zorluk derecesi nasıl bilmiyorum yapamamaktan korkuyorum

Ben normalde meslek lisesnde okurken saat 6 da evde olup 9 a kadar çalışıyorum sonra yatıyorum telefona bakıyorum hocalarla aram da iyi iyi bir öğrenciyim ama sınıfta kalma korkusu var benim üniveriste gitmeme gibi bir şansım yok zaten ama zorluk derecesi nasıl bilmiyorum yapamamaktan korkuyorum
4 yıllık isteyen birisinin anadoluya gitmemesi kadar büyük bir saçmalık yok. Zorsa zor, gireceğiniz TYT-AYT sınavları kolay olacak mı zannediyorsunuz ? Meslek liseleri görece başarısız öğrencilerin geçmesi için kolay soruların sorulduğu bir yerdir, zor okula gidip zor ortama alışın ki sınavda başarılı olun.

Bende Ticaret Meslek mezunuyum şuan 3 cü üniversitemi okuyorum
üniversite sınavı kolay bir sınav.
tek dert etmen gereken şey aldığın öğrenimin kalitesi okul kalitesine bak yoksa anadolu veya fen lisesi sadece kafa patlatmalık liseler yorulursun.

4 yıllık isteyen birisinin Anadolu'ya gitmemesi kadar büyük bir saçmalık yok. Zorsa zor, gireceğiniz TYT-AYT sınavları kolay olacak mı zannediyorsunuz? Meslek liseleri görece başarısız öğrencilerin geçmesi için kolay soruların sorulduğu bir yerdir, zor okula gidip zor ortama alışın ki sınavda başarılı olun.

"Zor okula gidip zor ortama alışın ki sınavda başarılı olun." bu beni motive etti.

Bende Ticaret Meslek mezunuyum şuan 3 cü üniversitemi okuyorum
üniversite sınavı kolay bir sınav.
tek dert etmen gereken şey aldığın öğrenimin kalitesi okul kalitesine bak yoksa anadolu veya fen lisesi sadece kafa patlatmalık liseler yorulursun.
Tyt ye başlamayı düşünüyorum yazın bugünlerde sadece küçük küçük test çözmeye çalışıyorum ve video izliyorum

Son düzenleme:
@Blackrawen hocam dediğiniz çok yanlış bir şey Anadolu meslek okuyorum ve tüm sınavlar Anadolu lisesi okuyanlara göre hazırlanıyor her meslek okuyan başarısız ve kolay sınavlara girmiyor.

4 yıllık isteyen birisinin Anadolu'ya gitmemesi kadar büyük bir saçmalık yok. Zorsa zor, gireceğiniz TYT-AYT sınavları kolay olacak mı zannediyorsunuz? Meslek liseleri görece başarısız öğrencilerin geçmesi için kolay soruların sorulduğu bir yerdir, zor okula gidip zor ortama alışın ki sınavda başarılı olun.

@Blackrawen hocam dediğiniz çok yanlış bir şey Anadolu meslek okuyorum ve tüm sınavlar Anadolu lisesi okuyanlara göre hazırlanıyor her meslek okuyan başarısız ve kolay sınavlara girmiyor.
Hocam istisnalar kaideyi bozmaz ayrıca elin tokadını yemeyen kendininkini balyoz zannedermiş. Lise öğrencilerinin %25'i meslek liselerinde okuyor buna karşın ben 26 yaşındayım 8 yıldır kampüslerdeyim, topluluklardayım ve hayatımda 1(bir) tane bile meslek lisesi mezunu arkadaş ile karşılaşmadım. Zaten meslek lisesi denilen naneyi okuyan adamın ortalama bir sıralama yapması dahi çok zor hem çok az temel ders görüyorlar hem de staj için dünya vakit kaybediyorlar. Sayısal 100-150k sıralama yapabilen bir meslek lisesi öğrencisine helal olsun derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı