Meslek lisesine gecmek mantikli mi?

betll7

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba ben şu an 9.sinifim ve derslerim ne iyi ne kötü. Şu an normal Anadolu lisesinde okuyorum seneye 10.sinif ta meslek lisesine gecmek istiyorum bilişim bölümüne ama iyi bir üniversite hayalim de var. Arkadaşlarım hayatını mahvetme sakın gecme falan diyorlar ama Anadolu da kalmak istemiyorum derslerden de bir şey anlamıyorum okulda vaktimin boşa geçtiğini düşünüyorum. Ve ortam çok kötü ergen, keko bir sürü garip insan var. Arkadaşlarım meslekte daha çok böyle tipler var diyor bende o yüzden kiz meslek düşünüyorum. Ama üniversite kazanamazsın hayatın mahvolur diyorlar. Ben çalışmayı seviyorum staj falan yaparım diye düşünüyorum beni zorlamaz buyuk ihtimalle bir yandan da üniversite sınavına calissam( yazilim muhendisligi)sizde güzel bir üniversite kazanabilir miyim? Çok kararsızım geçip gecmeme konusunda.

Mühendislik isteyen anadolu lisesi veya fen lisesi okumalı ayrıca ciddi ciddi 9. sınıf konularını anlamayan, sınıfta kalabileceğini düşünen bir insan olarak yazılım mühendisliği kazanabileceğinizi hadi en kötü bölümü kazandınız, baba parasıyla özele gittiniz, mezun olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz ? O konuları dahi anlayamayan anca Hasan Kalyoncu at eğitmenliği bölümünü kazanır dostum. O yüzden zorlanmaktan kaçma, hedefin yazılımsa otur derslerine adam gibi çalış 9. sınıf konuları zor falan değil 2 saatlik bakma ile öğrenilmeyecek, yapılmayacak hiçbir şey yok.

Merhaba ben şu an 9.sinifim ve derslerim ne iyi ne kötü. Şu an normal Anadolu lisesinde okuyorum seneye 10.sinif ta meslek lisesine gecmek istiyorum bilişim bölümüne ama iyi bir üniversite hayalim de var. Arkadaşlarım hayatını mahvetme sakın gecme falan diyorlar ama Anadolu da kalmak istemiyorum derslerden de bir şey anlamıyorum okulda vaktimin boşa geçtiğini düşünüyorum. Ve ortam çok kötü ergen, keko bir sürü garip insan var. Arkadaşlarım meslekte daha çok böyle tipler var diyor bende o yüzden kiz meslek düşünüyorum. Ama üniversite kazanamazsın hayatın mahvolur diyorlar. Ben çalışmayı seviyorum staj falan yaparım diye düşünüyorum beni zorlamaz buyuk ihtimalle bir yandan da üniversite sınavına calissam( yazilim muhendisligi)sizde güzel bir üniversite kazanabilir miyim? Çok kararsızım geçip gecmeme konusunda.

Ben meslek okuyorsun 12. sınıfım ve bililişim bölümündeyim biz LGS puanı ile girdik Anadolu teknik programı diye bir şey hem üniversiteye hazırlanıyorsun hem de meslek dersi filan var.12. sınıfta staja gidmemiz gerekirken yaz tatilinde 45 günlük staj oluyor ve 12. sınıfta Full ders görüyoruz normal Anadolu gibi bende bilgisayar mühendisliği istiyorum muhendislikler 300k sıralama gerekiyor en az yoksa mühendis olamazsın bunun içinde biraz çalışman lazım en azından TYT'nin yarısı AYT'den de 20 net fazlası yapmalısın eğer 2 gün okula gelip edebiyat görüp 3 gün işe giderek 12. sınıfta bu netleri yapabileceğine inanıyorsan sana kalmış.

Mühendislik isteyen Anadolu lisesi veya fen lisesi okumalı ayrıca ciddi ciddi 9. sınıf konularını anlamayan, sınıfta kalabileceğini düşünen bir insan olarak yazılım mühendisliği kazanabileceğinizi hadi en kötü bölümü kazandınız, baba parasıyla özele gittiniz, mezun olabileceğinizi mi düşünüyorsunuz? O konuları dahi anlayamayan anca Hasan kalyoncu at eğitmenliği bölümünü kazanır dostum. O yüzden zorlanmaktan kaçma, hedefin yazılımsa otur derslerine adam gibi çalış 9. sınıf konuları zor falan değil 2 saatlik bakma ile öğrenilmeyecek, yapılmayacak hiçbir şey yok.

Evet zor değil ama okulda derste anlatılanları anlamıyorum eve gelince de çalışmaya hiç vaktim kalmiyor böyle giderse yazılımı kazanamiyacagimi ben de biliyorum ama bilemiyorum ya.

Ayrıca orada öğrettikleri pek bir şey yok kendin istemezsen öğrenemessin orada sadece yüzeysel anlatıyorlar.

Evet zor değil ama okulda derste anlatılanları anlamıyorum eve gelince de çalışmaya hiç vaktim kalmiyor böyle giderse yazılımı kazanamiyacagimi ben de biliyorum ama bilemiyorum ya.

Daha bir dur daha lise ortamına alışamadın ne 9. sınıf dersleri 8'den 9'a geçince afallamayan bilmiyorum zaten.

Ya saçma saçma konuşma sende biliyorsun oraya gidince bilişim öğrenemeyeceğini gerçekçi olalım biraz. Bir anlık hevesle yapma etme, ha benim aklıma hala yatıyor diyorsan buyur.

Benim de aklıma yatmıyor bende kararsızım ama bilemiyorum. Elimde en azından mesleğim olur açısından düşünüyordum.

Daha bir dur daha lise ortamına alışamadın ne 9. sınıf dersleri 8'den 9'a geçince afallamayan bilmiyorum zaten.

Okulumu değiştireceğim zaten ortam yüzünden çok kötü maalesef.

Benim de aklıma yatmıyor bende kararsızım ama bilemiyorum. Elimde en azından mesleğim olur açısından düşünüyordum.

Kaç milyonluk iş izdihamını yüzüstü bırakacak halleri yok, bulunur bir yolu sen Anadolu'dan devam et beni dinle.

Okulumu değiştireceğim zaten ortam yüzünden çok kötü maalesef.

Ha sorun ortam yüzünden isen kesinlikle değiştir, başka Anadolu lisesine geçmelisin.

Geri
Yukarı