Meslek lisesine gidilmediği için pişmanlık

TheKhione

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci:D
Merhaba, ben meslek lisesine gitmediğim için pişmanım. 11. sınıfım şu an ama anadoluya gitmek eziyet gibi geliyor. Bilgisayara çok ilgiliyim, çok severim. Keşke meslek lisesinde bilişim okusaydım diyorum. Yani her gün moralim bozuluyor bu yüzden. Sanki anadoludan çıkınca hiçbir şey olamayacakmış gibi hissediyorum. Yani harbiden meslek lisesine gitse miydim?

Merhaba, ben meslek lisesine gitmediğim için pişmanım. 11. sınıfım şu an ama Anadolu'ya gitmek eziyet gibi geliyor. Bilgisayara çok ilgiliyim, çok severim. Keşke meslek lisesinde bilişim okusaydım diyorum. Yani her gün moralim bozuluyor bu yüzden. Sanki Anadolu'dan çıkınca hiçbir şey olamayacakmış gibi hissediyorum. Yani harbiden meslek lisesine gitse miydim?

Bilgisayara çok ilgili olan birisi evde her gün en az 2 3 saatini vererek yine kendine bilgi katabilir daha gençsin ben kendim evde öğrenmeye çalışıyorum meslek lisesi çıkışlıyım elektrik elektronik bölümü mezunuyum elinde bir miktar para varsa internet üzerinden Udemy kursları satın alıp öğrenebilirisin yine hevesin varsa C++ C# yazılım dilleri ile istediğin oyunu geliştirebilirsin oyun kısmıyla ilgileniyorsan.

Ben de pişmanım maalesef.

Peder kafama vuraydı da ya aşçılık ya da elektronik okuyacan deseydi de ikisinden birini okusaydım.

Boş girip boş çıktım Anadolu'dan ekstra bana kattığı şey arkadaşlar oldu başka da hiçbir katkısı olmadı olamadı maalesef.

Merhaba, ben meslek lisesine gitmediğim için pişmanım. 11. sınıfım şu an ama Anadolu'ya gitmek eziyet gibi geliyor. Bilgisayara çok ilgiliyim, çok severim. Keşke meslek lisesinde bilişim okusaydım diyorum. Yani her gün moralim bozuluyor bu yüzden. Sanki Anadolu'dan çıkınca hiçbir şey olamayacakmış gibi hissediyorum. Yani harbiden meslek lisesine gitse miydim?

Dostum şu an 12. sınıfım bana meslek lisesine gitme diye ağzına gelen her lafı sayan kesim şimdi en mantıklısını sen yaptın diyorlar çünkü Anadolu'dan çıktığın zaman gerçekten elinde bir şeyin olmuyor vasıfsız eleman olarak ayrılıyorsun ama nitelikli bir meslek lisesinin bilişim otomasyon makine gibi bölümlerinden mezun olup stajını güzel bir yerde yapsan fabrikalar seni bünyesine almak için havada kapıyor. Tüm bunlara rağmen hâlâ dalga geçen bir kesim var ama bu daha yolun başı çok pişman olacakları günler gelecek. Neyse senin konuna gelecek olursakta gerçekten haklısın sizin adınıza üzülüyorum bazı arkadaşlarım var Anadolu'ya giden Max hayali polislik falan bu saatten sonra geçiş yapamazsın ama üniversitede olsun istediğin bir bölümü tuttur şuandan itibaren TYT'yi bitirmeye bak çünkü ben bitirmediğime çok pişmanım.

Merhaba, ben meslek lisesine gitmediğim için pişmanım. 11. sınıfım şu an ama anadoluya gitmek eziyet gibi geliyor. Bilgisayara çok ilgiliyim, çok severim. Keşke meslek lisesinde bilişim okusaydım diyorum. Yani her gün moralim bozuluyor bu yüzden. Sanki anadoludan çıkınca hiçbir şey olamayacakmış gibi hissediyorum. Yani harbiden meslek lisesine gitse miydim?
Dersler zordur, derslerin iyiyse ve üniversite hayalin varsa güzel bir bölüm kazanır ve kendini geliştirirsen çok işine yarar.

Ailem 10. sınıfın 2. döneminde mesleğe git diye bir sürü şey söyledi ben gitmedim. Salak gibi gurur yaptım bütün kuzenlerim Anadolu bitirdi falan diye şimdi hayatım karardı.

Dostum şu an 12. sınıfım bana meslek lisesine gitme diye ağzına gelen her lafı sayan kesim şimdi en mantıklısını sen yaptın diyorlar çünkü Anadolu'dan çıktığın zaman gerçekten elinde bir şeyin olmuyor vasıfsız eleman olarak ayrılıyorsun ama nitelikli bir meslek lisesinin bilişim otomasyon makine gibi bölümlerinden mezun olup stajını güzel bir yerde yapsan fabrikalar seni bünyesine almak için havada kapıyor. Tüm bunlara rağmen hâlâ dalga geçen bir kesim var ama bu daha yolun başı çok pişman olacakları günler gelecek. Neyse senin konuna gelecek olursakta gerçekten haklısın sizin adınıza üzülüyorum bazı arkadaşlarım var Anadolu'ya giden Max hayali polislik falan bu saatten sonra geçiş yapamazsın ama üniversitede olsun istediğin bir bölümü tuttur şuandan itibaren TYT'yi bitirmeye bak çünkü ben bitirmediğime çok pişmanım.
Hadi düzeltelim. En mantıklısını yaptın diyen kesim = hiçbir şey başaramamış ve düşünmemiş kesim
Anadolu'dan çıktığında hiçbir şeyin olmuyor = Derslerini umursamayıp yattın, aynısı meslekte de olabilir
Stajını güzel yerlerde yaparsan fabrikalar seni arıyor = Asgari ücretli açığı var, kime göre güzel?
Pişman olacakları günler gelecek = Esnaf olup vasat ahlak seviyesinde müşteri kazıklama derdinde olan esnafın kendini sandığı üst mertebe
Max polislik hayali = Meslekte kaldırım mühendisliği hayaliyle kıyaslanır

Yeni konular

Geri
Yukarı