Meslek lisesine karşı olan düşünce

nasıl ya? biz de teknik bölümdeyiz diye tek bir dala tercih yaptırdılar siz şanslısınız.
Nasıl tek bir dala? Ciddi misiniz? Biz de Endüstriyel bakım onarımdan tut da küçük ev aletleri dalı, televizyon ve görüntü sistemleri dalı vs. bir sürü dal var onlardan birini seçmemizi istediler bir form verip biz de seçtik.
Bakın bunlar da sitemizde yer alan dallarımız formda da seçmemizi istiyorlar dı ben endüstriyel bakım onarım seçtim iyi bir dal olduğu için bazı arkadaşlarım küçük ev aletleri tamiri dalını seçti.

ALANIN ALTINDA YER ALAN MESLEKLER

• Büro Makineleri Teknik servisi
  • Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi
  • Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü
  • Elektromekanik Taşıyıcılar
  • Endüstriyel Bakım Onarım
  • Görüntü ve Ses Sistemleri
  • Güvenlik Sistemleri
  • Haberleşme Sistemleri
  • Otomasyon Sistemleri
  • Yüksek Gerilim Sistemleri
  • Bobinajcılık
Kaynak:

Merhaba, neden herkes meslek liselerini çok kötü bir yer olarak buluyor bir türlü anlamadım. Forumda meslek liselerini kötü bulanlardan gördüğüm çoğu kişi ya 6-7 yıl önce meslek lisesinden mezun olmuş ya da hiç meslek lisesine gitmemiş kişiler oldu. Ben de mesleğe gidiyorum ve gayet de güzel bir yer. Şimdi sadece meslek dersi veriyorlar diyenler için sadece meslek dersi görenler sınavsız giren yani sınava girmeyen öğrenciler (çoğunluğu kendi isteğiyle girmeyenler). Bir de sınavla girenler var onlar sınavsız girenlerden ayrı yerde derse giriyorlar ve haftada 1 gün meslek dersi görüyorlar. Bence artık çoğu meslek lisesinde kavga gibi olaylar yok. Siz ne düşünüyorsunuz? (Kendi düşüncem.)
Hala fosforlu kekolar var mı acaba :D. Ben mezun olalı 3 sene olacak. Genellikle oradaki arkadaşlar da benim gibi, sınavı takmayan, babasının mesleğinden devam edecek olanlar. Ortalığı hep şahinciler karıştırıyor.

Hala fosforlu kekolar var mı acaba :D. Ben mezun olalı 3 sene olacak. Genellikle oradaki arkadaşlar da benim gibi, sınavı takmayan, babasının mesleğinden devam edecek olanlar. Ortalığı hep şahinciler karıştırıyor.
Yok hocam bayağı bir azaldılar eser yok ancak onların yerini maalesef 3 IQ Tiktokcular aldı keşke fosforlu kekolar geri dönse...

Nasıl tek bir dala? Ciddi misiniz? Biz de endüstriyel bakım onarımdan tut da küçük ev aletleri dalı, televizyon ve görüntü sistemleri dalı vs. bir sürü dal var onlardan birini seçmemizi istediler bir form verip biz de seçtik.
Bakın bunlar da sitemizde yer alan dallarımız formda da seçmemizi istiyorlar dı ben endüstriyel bakım onarım seçtim iyi bir dal olduğu için bazı arkadaşlarım küçük ev aletleri tamiri dalını seçti.

alanın altında yer alan meslekler

• Büro Makineleri Teknik servisi
  • Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servisi
  • Elektrik Tesisatları ve Pano Montörlüğü
  • Elektromekanik Taşıyıcılar
  • Endüstriyel Bakım Onarım
  • Görüntü ve Ses Sistemleri
  • Güvenlik Sistemleri
  • Haberleşme Sistemleri
  • Otomasyon Sistemleri
  • Yüksek Gerilim Sistemleri
  • Bobinajcılık
Kaynak:

Bizim hocalar siz teknik olduğunuz için sayınız az o yüzden sadece endüstriyel bakım onarım seçeceksiniz dedi biz de seçtik zaten ben de bu dalı istiyordum benim için çok sorun değildi.

Merhaba, neden herkes meslek liselerini çok kötü bir yer olarak buluyor bir türlü anlamadım. Forumda meslek liselerini kötü bulanlardan gördüğüm çoğu kişi ya 6-7 yıl önce meslek lisesinden mezun olmuş ya da hiç meslek lisesine gitmemiş kişiler oldu. Ben de mesleğe gidiyorum ve gayet de güzel bir yer. Şimdi sadece meslek dersi veriyorlar diyenler için sadece meslek dersi görenler sınavsız giren yani sınava girmeyen öğrenciler (çoğunluğu kendi isteğiyle girmeyenler). Bir de sınavla girenler var onlar sınavsız girenlerden ayrı yerde derse giriyorlar ve haftada 1 gün meslek dersi görüyorlar. Bence artık çoğu meslek lisesinde kavga gibi olaylar yok. Siz ne düşünüyorsunuz? (kendi düşüncem.)

Sosyal medya yüzünden toplumda oluşmuş bir algı işte, ben Anadolu'da okuyorum. Mesleğe giden çok arkadaşım var, hepside memnun.

Bizim hocalar siz teknik olduğunuz için sayınız az o yüzden sadece endüstriyel bakım onarım seçeceksiniz dedi biz de seçtik zaten ben de bu dalı istiyordum benim için çok sorun değildi.
Bilmiyorum hocam normalde birden fazla dal var ise seçme hakkı sunmak zorundalar bizim sınıf 30 kişi olmasına rağmen bize dal seçtirdiler.

Bu yönetmeliğe aykırı keşke şikayet etseydiniz bu durum tüm meslek liselerinde olmuyor sizinki bir istisna olmuş bunun yüzünden üniversite kazanılamaz demeniz saçma olmuş.

Teknik liselerde olan bir durum, şikayet etsem de göz ardı edilirdi. Lisenin dersleri yüzünden sınava çalışmaya çok vaktim olmadı. Adam akıllı 5 ay çalışmışımdır. Yine de çok fena olmayan bir sıralama elde ettim. Tercih yapacağım, aynı esnada tekrar sınava hazırlanmayı da düşünüyorum.

Teknik liselerde olan bir durum, şikayet etsem de göz ardı edilirdi. Lisenin dersleri yüzünden sınava çalışmaya çok vaktim olmadı. Adam akıllı 5 ay çalışmışımdır. Yine de çok fena olmayan bir sıralama elde ettim. Tercih yapacağım, aynı esnada tekrar sınava hazırlanmayı da düşünüyorum.
Valla hocam dediğim gibi benim okulumda böyle bir olay olmadığı için ilk defa sizden duydum ve evet lise de meslek dersleri üzerine kültür dersleri ile beraber ağırlaşıyor ancak ben bunu 8. sınıfta burayı yazmadan göze aldım üstüne bir de dershaneye gidip kendimi destekliyorum yorucu ama şu 2 yıl dişimi sıkıp iyi bir bölüm kazanmak istiyorum açıkçası

Geri
Yukarı