Meslek önerisi

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben liseye geçtim ve sanırım 10 veya 11.sınıfta tercih yapacağız. Ben sözel diye düşünüyorum ama ne meslek okuyacağımı bilmiyorum. Bazen diyorum ki acaba sayısal seçsem matematiği yapmadan iyi puan alır mıyım diye düşünüyorum ve aklımda hiç meslek önerisi yok. Acaba bana meslek önerisi genel öneri falan verebilir misiniz? Ne yapacağım bilmiyorum. Hedefim yok. Hedef koymama yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Matematik yapamiyorsan sayisal olmaz. Matematik ile aran yoksa sayisali unut bence, cok kotuyse TM'de olmaz. Sozel tarafta bence guzel bolumler var mesela Tarih. Ancak sozel tarafta genellikle akademisyen olmak is hayati acisindan daha mantikli olabilir.

Arkadaşlar ben liseye geçtim ve sanırım 10 veya 11.sınıfta tercih yapacağız. Ben sözel diye düşünüyorum ama ne meslek okuyacağımı bilmiyorum. Bazen diyorum ki acaba sayısal seçsem matematiği yapmadan iyi puan alır mıyım diye düşünüyorum ve aklımda hiç meslek önerisi yok. Acaba bana meslek önerisi genel öneri falan verebilir misiniz? Ne yapacağım bilmiyorum. Hedefim yok. Hedef koymama yardım eder misiniz? Teşekkürler.

Neleri yapmayı seversin? Sayısalda maalesef matematik yapmadan olmaz. Matematikte 40 soru var. Fizik kimya biyoloji toplam 40 soru.

Matematiği yapmadan sayısal alanda başarılı olamazsın.
Belki eşit ağırlık seçebilirsin.

Matematiğin iyi olmadığından mühendislik vs olmaz ama bilişim alanına yönelebilirsin.
Bu alanda sayısal sayılır ama daha çok İngilizce gerekir.

Arkadaşlar benim yabancı dile ilgim yok matematiğe ilgim yok ben bankacı veya polis olmayı düşünüyordum ama galiba 2 side sayısal 2 sinede edineceğimi düşünmüyorum
Belki denizci olmayı düşünüyorum ama onu hangi bölüm gerektiğini bilmiyorum.

Arkadaşlar benim yabancı dile ilgim yok matematiğe ilgim yok ben bankacı veya polis olmayı düşünüyordum ama galiba 2 side sayısal 2 sinede edineceğimi düşünmüyorum
Belki denizci olmayı düşünüyorum ama onu hangi bölüm gerektiğini bilmiyorum.
Polislik KPSS ile alınıyor, herhangi bir lisans mezunu olman gerekiyor.
Bankacılık ise TM'den geçiyor.

Her önüne gelene yazılım öneriliyor arkadaş gören de beleş mezar dağıtıyorlar zanneder sanki herkes anadan yazılımcı yeteneğine sahip. Cahil konuşmayı bırakın, çocuk matematik yapamam diyor, yazılım hiç olmaz ki zaten sayısal hiç hiç olmaz. Sozelden Türkçe öğretmenliği iyidir bence. Eğer kendini zorlar da yapabilirsen EA'da da güzel bölümler var. Ama buraya bakarak meslek seçimi yapmamalısın, kendin arastira arastira seçmelisin.

Geri
Yukarı