Meslek seçimi

Matrix852

Picopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba abilerim kardeşlerim.
Sizden meslek tavsiyesi almak istiyorum da, yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Olabileceğim meslekler:
  1. Türkçe öğretmeni ya da sayısal hariç atanması kolay başka bir branş.
  2. Mali müşavir (muhasebeci). Kendi büromu çevrem olursa açacağım, olmazsa bir kurumun da muhasebecisi olabilirim.
  3. YouTuber/yayıncı.
  4. İnternet üzerinden satış (Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi).

Şimdilik aklımda bu meslekler var. Eğer nasip olursa üçünü birden de yapmak isterim.
Sizce bunlardan hangisi en mantıklısı, geleceğe dair olan yani ileriye dönük olan?
Bunlar hariç aklınızda daha güzel bir meslek varsa onu da yazabilirsiniz.

Kendin hakkında verilen bilgiler biraz yetersiz. Örneğin kaç yaşındasın vs.
Öncelikle sayısal hariç diyorsun ancak mali müşavirlik diyorsun. Mali müşavir olabilmen için iktisadi idari bilimler fakültesinden bir bölüm okuman gerekiyor. Diploman olmadan sana büro açtıracaklarını sanmıyorum.
Türkçe öğretmenliği sözel alanlar içerisinde en çok atanan branşlardan. Elbette son yıllarda alımda biraz azalma söz konusu ancak yine de KPSS'de ÖABT alanında ilk 1000'e girdiğin zaman atanırsın diye düşünüyorum. Bunun dışında yabancı dil öğretmenliği de oldukça güzel olabilir.
3 ve 4. seçenekleri daimi bir meslek olarak şahsen değerlendirmediğim için yorum yapmıyorum :)
Akademisyenliği de düşünebilirsin.
Bu düşünceye de katılıyorum. Örneğin Türkçe öğretmenliği mezunuyum ve bu işi yapıyorum. Diğer yandan akademik kariyerime de devam ediyorum. Ancak akademi için oldukça donanımlı ve kendini geliştirmen gerekiyor. Bu yola gireceksen ders çalışmanın hayatının daimi bir parçası olacağını bilmen gerek.

Kendin hakkında verilen bilgiler biraz yetersiz. Örneğin kaç yaşındasın vs.
öncelikle sayısal hariç diyorsun ancak Mali müşavirlik diyorsun. Mali müşavir olabilmen için iktisadi idari bilimler fakültesinden bir bölüm okuman gerekiyor. Diploman olmadan sana büro açtıracaklarını sanmıyorum.
Türkçe öğretmenliği sözel alanlar içerisinde en çok atanan branşlardan. Elbette son yıllarda alımda biraz azalma söz konusu ancak yine de KPSS'de öabt alanında ilk 1000'e girdiğin zaman atanırsın diye düşünüyorum. Bunun dışında yabancı dil öğretmenliği de oldukça güzel olabilir.
3 ve 4. seçenekleri daimi bir meslek olarak şahsen değerlendirmediğim için yorum yapmıyorum :)

Bu düşünceye de katılıyorum. Örneğin Türkçe öğretmenliği mezunuyum ve bu işi yapıyorum. Diğer yandan akademik kariyerime de devam ediyorum. Ancak akademi için oldukça donanımlı ve kendini geliştirmen gerekiyor. Bu yola gireceksen ders çalışmanın hayatının daimi bir parçası olacağını bilmen gerek.

14 yaşındayım ve sayısal derken matematik ögretmen liğnden bahsediyordum.
Hocam sırtınız devlete dayalı olsun, devletde çalışan adama bir şey olmaz. Batmaz.
devlet derken

Yeni konular

Geri
Yukarı