Meslek vs Anadolu lisesi

azadtvr

Femtopat
Daha fazla  
Selam öncelikle ilgilendiğim alan bilişim (PC üzerine yani ) bu alan üzerinde okumak istiyorum hangi liseyi tercih etmeliyim?

Not: Benim kendi düşüncem meslek internetten okuduğum bilgilere dayanarak bunu söylüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek daha mantıklı YKS'de bölümünle alakalı üniversitelerdeki bölümlere daha düşük puanla bile girebiliyorsun hem, hem de tecrübe bana kalırsa eğer çok iyi bir Anadolu lisesi hedeflemiyorsan meslek daha yararına olur ama gideceğin mesleği düzgünce araştır kimisi adamı vezir ederken kimisi rezil ediyor maalesef.

Selam öncelikle ilgilendiğim alan bilişim (PC üzerine yani ) bu alan üzerinde okumak istiyorum hangi liseyi tercih etmeliyim?

Not: Benim kendi düşüncem meslek internetten okuduğum bilgilere dayanarak bunu söylüyorum.

Vallahi ben olsam meslek derim Anadolu lisesine göre daha avantajlı şu an.

Benim de bilgisayara ilgim vardı ama kod yazmak Photoshop falan yapmak istiyordum mesleğe gittim pişmanım. Elektrikte var işin içinde el işleri donanım işleri hiç sevmiyorum ben. Ona göre düşün.

Mesleği bitirdim eğer üniversite düşünüyorsan önermiyorum. Çünkü sen meslek dersleriyle yoğun zamanlar harcarken başkası fiziğini ve matematiğini geliştirecek. Eğer lise gerçekten sizi o meslek için hazırlayacaksa - ki lise çağında bence çok zor - ancak o zaman tercih edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı