Mesleki ve teknik Anadolu lisesi nedir?

tkn87

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 9 sınıfa geçtim ve okulların başlamasına az bir süre kaldı fakat ben hala çözemedim. Çözemedigim şey şu mesleki ve teknik Anadolu lisesinde elektrik elektroniği seçersem kaçıncı sınıfta başlıyorum, 9 da mı 10 da mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek liseleride normal liseler gibi 9 ve 10. sınıfı normal müfredata göre işliyor ( fizik kimya matematik edebiyat vb dersleri görüyorsunuz.) 11 ve 12 de alanınına yönelik dersler görüyor seçmeli olarak fizik kimya matematik vb dersleri görüyorsunuz.

Meslek liseleride normal liseler gibi 9 ve 10. sınıfı normal müfredata göre işliyor ( fizik kimya matematik edebiyat vb dersleri görüyorsunuz.) 11 ve 12 de alanınına yönelik dersler görüyor seçmeli olarak fizik kimya matematik vb dersleri görüyorsunuz.

Hocam benim merak ettiğim şey şimdi ben mesleki ve teknik Anadolu lisesini tuturmuşum 9 sınıftamı dal seçecegim 10 sınıftamı

Eğer sadece bizim okulda değişmediyse ki sanmıyorum muhtemelen her yerde değişti. 9. sınıftan itibaren meslek derslerine başlıyorsunuz. 9'da başlamazsan 10'da kesin başlarsın 11'e kalmaz.

Eğer sadece bizim okulda değişmediyse ki sanmıyorum muhtemelen her yerde değişti. 9. sınıftan itibaren meslek derslerine başlıyorsunuz. 9'da başlamazsan 10'da kesin başlarsın 11'e kalmaz.

Bir ara gitmiştim bana veli ile gelinip dal seçilecegini ve sınıfının belirleneceğini söyledi direktmi başlayacagım acaba.

9. sınıfı Anadolu lisesi gibi okuyup 10. sınıfa geçerken bölüm seçiyorsun ve yine 10. sınıftan devam ediyorsun.

9.sınıfın başında bölüm seçiliyor ve gene 9.sınıfta bölüm dersleri oluyor Anadolu lisesi gibi değil 10.sınıfta dal seçimi oluyor ve bölüm dersleri artıyor

9. sınıfta yani bu sene bölüm seçeceksin ve o bölümün derslerini ağırlıklı olarak alacaksın. Ama en kötü Anadolu lisesi en iyi meslek lisesinden iyidir Türkiye'de keşke seçmeseydin.

Anadolu lisesi okuyup garson olacak işlevsiz kişileri yetiştirmek yerine iş bilgisi olan üretken insanları eğiten yerlere laf söylemek ne kadar mantıklı kardeşim.

Yeni konular

Geri
Yukarı