Messi mi? Ronaldo mu?

Messi demeyen futboldan anlamıyordur. Nokta.

Kesinlikle. Gol, asist sayılarında Ronaldo önde olsa dahi yine Messi derim çünkü futbol skordan ibaret değildir (futbolcu açısından). Pas, dribling, oyun görüşü, takım yönetme vs. bunlar apayrı şeyler.

Arada 2 yaş fark var Messi 2 senede o farkı çok rahat geçerdi zaten.

Messi demeyen futboldan anlamıyordur. Nokta.

Kesinlikle. Gol, asist sayılarında Ronaldo önde olsa dahi yine Messi derim çünkü futbol skordan ibaret değildir (futbolcu açısından). Pas, dribling, oyun görüşü, takım yönetme vs. bunlar apayrı şeyler.

Bence de öyle çünkü istatistikler bazen her şeyi belirtmiyor örneğin rakiticin istatistikleri bildiğim kadarıyla modricten daha iyi ama modricin aldığı ödüller olsun oyun içindeki oynayışı oyuna verdiği denge olsun herkes modric der Messi Ronaldo'da da durum böyle bazı istatistiklerde Ronaldo önde olabilir fakat oyun içindeki zeka takım oyunu olsun her zaman fikrim Messi'den yanadır.

İyi olması mı yoksa sevmemiz açısından mı hocam? Eğer konu futbolu en iyi oynayansa ikisi de iyi oynuyor fakat Messi daha iyi. Ben Messi'yi sevmiyorum Ronaldo'yu seviyorum o ayrı mesele.

Konuya objektif bakmak lazım Messi oyun içinde her şeyi yapabilecek bir oyuncu çünkü yetenekli yeteneğinin ve potansiyelinin sınırı yok fakat Ronaldo'nun yapabilecekleri bir yere kadar çok büyük işler başarmış olabilir bunu kabul ediyorum üst düzey bir futbolcu da olabilir fakat Messi'nin futbolda takıma sağladığı katkı olsun sürdürülebilirliği olsun pes etmemesi olsun Ronaldo'dan her zaman daha ön planda tutuyor.

Konuya objektif bakmak lazım Messi oyun içinde her şeyi yapabilecek bir oyuncu çünkü yetenekli yeteneğinin ve potansiyelinin sınırı yok fakat Ronaldo'nun yapabilecekleri bir yere kadar çok büyük işler başarmış olabilir bunu kabul ediyorum üst düzey bir futbolcu da olabilir fakat Messi'nin futbolda takıma sağladığı katkı olsun sürdürülebilirliği olsun pes etmemesi olsun Ronaldo'dan her zaman daha ön planda tutuyor.
Öyle hocam Messi iyi ikiside iyide ben Ronaldo seviyorum yani Messi'den de nefret etmiyorum ama.

Öyle hocam Messi iyi ikisi de iyide ben Ronaldo seviyorum yani Messi'den de nefret etmiyorum ama.

Olabilir sevebilirsin buna kimse karışmaz zaten de ben konuyu kimin daha iyi olduğuyla alakalı açmıştım sebebi de medya çok uzun süre Ronaldo'nun başardığı işleri çok abarttı Messi aynı işi başarınca çamurlamaya kalktılar sebebi bu.

Geri
Yukarı