Messi mi? Ronaldo mu?

zentorno

Picopat
Daha fazla  
Bana göre Messi çünkü adam kupada geçmiş bireysel ödülde geçmiş milli takımda geçmiş asiste de geçmiş Golde sadece 26 gol eksiği var o da kapanır diye düşünüyorum geri kaldığı tek konu 1 şampiyonlar ligi eksik ama onu da barça da oynadığından öyle düşünüyorum sizin düşünceleriniz neler?

Ronaldocuydum ancak son yaptığı açıklamalar fikrimi değiştirdi. Para için Arap ligine gitmesi umurumda değil, ama "Arap ligi Türk ve Hollanda liglerini yakın zamanda geride bırakacak" demesi beni kendisinden iyice soğuttu. Tamamen para üzerine kurulu olan ve oynadığı futbol gram zevk vermeyen bir lig (ayrıca UEFA'ya takımda gönderemiyorlar) ne Türk ne de Hollanda ligini geride bırakamaz.

İstatistik, bireysel ödül veya toplam kupa sayısı. 3 konuda da ayrı ayrı bakarsanız Messi farkla önde. Hala Ronaldo diyen Ronaldo kaslı diye onu seven 12 yaşındaki çocuklardır, futbolu golden ibaret sananlardır. Maç sayıları eşitlenince golde de Messi Ronaldo’yu geçecek o ayrı konu.

Hocam bence bunun cevabı kişiden kişiye değişir. Bana göre Ronaldo. Messi'nin bir kaç tane Ballon d'or'u hak ettiğini düşünmüyorum. Ama bir gerçek var ki hiç kimse bu ikisinin yanından geçmeyi bırak bu ikisinin rekabetini bize hissettiremeyecektir. İkisi de G.O.A.T'tır.

Messi demeyen futboldan anlamıyordur. Nokta.

futbolu golden ibaret sananlardır.
Kesinlikle. Gol, asist sayılarında Ronaldo önde olsa dahi yine Messi derim çünkü futbol skordan ibaret değildir (futbolcu açısından). Pas, dribling, oyun görüşü, takım yönetme vs. bunlar apayrı şeyler.

Ronaldocuydum ancak son yaptığı açıklamalar fikrimi değiştirdi. Para için Arap ligine gitmesi umurumda değil, ama "Arap ligi Türk ve Hollanda liglerini yakın zamanda geride bırakacak" demesi beni kendisinden iyice soğuttu. Tamamen para üzerine kurulu olan ve oynadığı futbol gram zevk vermeyen bir lig (ayrıca UEFA'ya takımda gönderemiyorlar) ne Türk ne de Hollanda ligini geride bırakamaz.

Geride bırakıp bırakmaması beni pek ilgilendirmiyor fakat bunu dedikten sonra Portekiz ligi takımına 4-1 yenilip İspanya'da orta sıranında altında olan bir takıma 5-0 yenilmesi ayrı ironik bir durum. Ayrıca Portekiz'li olmasına rağmen kendi ülkesinin ligi hakkında böyle konuşması da seviyesini bayağı düşürdü.

Bana göre Messi çünkü adam kupada geçmiş bireysel ödülde geçmiş milli takımda geçmiş asiste de geçmiş Golde sadece 26 gol eksiği var o da kapanır diye düşünüyorum geri kaldığı tek konu 1 şampiyonlar ligi eksik ama onu da barça da oynadığından öyle düşünüyorum sizin düşünceleriniz neler?
İyi olması mı yoksa sevmemiz açısından mı hocam? Eğer konu futbolu en iyi oynayansa ikiside iyi oynuyor fakat Messi daha iyi.Ben Messiyi sevmiyorum Ronaldoyu seviyorum o ayrı mesele.

Geri
Yukarı