İnceleme Meta Quest 3 incelemesi

Merhaba, ilk incelemem olacağı için sorunlar olabilir kusura bakmayınız. Ürünü dün ithalatçı ya da yurt dışından getiren bir firmadan satın aldım ve bugün elime ulaştı.
Kutu içeriği muhtemelen birazcık küçülmüş çünkü Quest 2'de olan temizlik bezleri ve yanında verdikleri gözlük aparatı yoktu.
İki cihaza da sahip olduğum için değerlendirmeyi biraz ikisinin arasındaki farklara göre yapacağım fakat bana göre ikisi de klasmanlarının en iyi cihazları.
Konu içerisinde resimlerin yer kaplamaması ve görüntüyü bana göre bozduğunu düşündüğüm için aşağıya ekledim oradan bakabilirsiniz.

Kurulum: 10/10
Ürünün gerek kutu açılımı, kendisinin kurulumu ve içine girdiğinizde sizi VR dünyasına hazırlayacak bir kurumun olması mükemmel bir şey. Quest 3'ün fullcolor passthrough'u olduğu için kurulum Quest 2'ye oranla daha hoş geldi gözüme.
Kontrolcüler: 8/10
Uzun bir test sürecim olmadı fakat Quest 2'nin kontrolcülerine oranla bu kontrolcüler daha hoş ve dizaynı daha güzel. Quest Pro kontrolcülerinden esinlenerek yapılmış zaten üstündeki o halkanın da olmaması bana gayet iyi geldi. Şu anlık tracking vs muhabbetleri hakkında pek bir şey diyemeyeceğim fakat tracking olayı da iyi.
Rahatlık: 6/10
Rahatlığı Quest 2'ye göre daha rahat fakat yine de kendi verdikleri straptan dolayı bir rahatsızlık durumu mevcut. Güncel olarak Elite strap tarzı vs şeyler bu ürüne ülkemizde satılmadığı için böyle kullanmaya mahkum kaldım.
Görüntü: 10/10
Pankek lens ve Quest 2'ye oranla daha fazla Fov'un olması oyunlardaki görüntüleri ve keskinliği daha mükemmel yapmış.
El takibi: 8/10
Muhtemelen Quest 2'ye oranla bu üründe sevdiğim en iyi olay bu oldu. Elinizin hareketlerini takip etmesi mükemmel olmasa da yine çok ama çok iyi.
Sarj: 5/10
İki cihazın da şarj süreleri ve oyun süreleri aynı diye biliyorum. Pek bir değişiklik olmamış o yüzden 5 puan.

Ekstra olarak mikrofonun da diğer ürüne oranla daha kötü olduğunu söyleyebilirim. Yazılım ile belki daha da iyi yapabilirler çünkü bu belirttiğim şeylerin bazıları yazılım güncellemeleri ile daha da iyileşebiliyor. Cihaz daha yeni olduğu için kesin bir şey söylemem fakat ilk kullanım bana gayet iyi geldi.

Dosya Ekleri

• kutu.png
    kutu.png
    381,5 KB · Görüntüleme: 215
  • kutu2.png
    kutu2.png
    141,6 KB · Görüntüleme: 195
  • kutuiçi.png
    kutuiçi.png
    269 KB · Görüntüleme: 229
Quest 2 ve Quest 3 cihazımı uzun zamandır gözlük ile kullanıyorum. Aşırı yakınlaştırmayıp gözlükle kafanıza cihazı takarken yavaş olmaya dikkat ederseniz bir şey olacağını düşünmüyorum.

Peki sizce tüm gözlük boyutları sığar mı? Bir de bunda Quest 2 gibi gözlük için aparat yok diyorlar?

Peki sizce tüm gözlük boyutları sığar mı? Bir de bunda Quest 2 gibi gözlük için aparat yok diyorlar?
Gözlük aparatı yok çünkü yüzünüzün değdiği yere gözlük aparatı ile aynı işlevi sağlayacak özellik eklediler ve gözlük aparatından daha iyi. Yine de cihaz pahalı olduğu için risk almak istemiyor iseniz eğer Aliexpress üzerinden göz numaranıza göre lens üretip takabilirsiniz. 500-700₺ gibi bir fiyatı vardı en son.

Gözlük aparatı yok çünkü yüzünüzün değdiği yere gözlük aparatı ile aynı işlevi sağlayacak özellik eklediler ve gözlük aparatından daha iyi. Yine de cihaz pahalı olduğu için risk almak istemiyor iseniz eğer AliExpress üzerinden göz numaranıza göre lens üretip takabilirsiniz. 500-700₺ gibi bir fiyatı vardı en son.

Teşekkürler. O VR'a takılan lensler yerine normal optik lens almak bence daha mantıklı hem onun yurt dışından falan gelmesini beklemek de vs. ayrı bir sorun.

Teşekkürler. O VR'a takılan lensler yerine normal optik lens almak bence daha mantıklı hem onun yurt dışından falan gelmesini beklemek de vs. ayrı bir sorun.
Takılan lensleri kullanan tanıdığım var. Sorunsuz olarak kullanıyor ve gözlük ile kullanmaktan daha rahat olduğunu da belirtiyor. Kişiden kişiye değişen durum bence.

Takılan lensleri kullanan tanıdığım var. Sorunsuz olarak kullanıyor ve gözlük ile kullanmaktan daha rahat olduğunu da belirtiyor. Kişiden kişiye değişen durum bence.

O VR'a takılan lensler bence pahalı. Onun yerine dediğim gibi normal optik lens almak daha mantıklı bence. 1 yıllık optik lens uzun süre gider zaten.

Merhaba normal gözlük ile oluyor mu? Gözlük çizermi acaba lensi(VR'ın)?
Merhaba, mesajınızı geç gördüm. Evet çizer. Böyle bir risk almaktansa çinden gözlüğe oturan lens sipariş ettim. Bende sadece astigmat var, özelleştirip miyop kısmını sıfır bırakıp astigmatı ve aks derecelereni yazdım.

Merhaba, mesajınızı geç gördüm. Evet çizer. Böyle bir risk almaktansa Çin'den gözlüğe oturan lens sipariş ettim. Bende sadece astigmat var, özelleştirip miyop kısmını sıfır bırakıp astigmatı ve aks derecelereni yazdım.

Merhaba, ben Quest 3'ü alalı 1 hafta oldu doğru söylüyorsunuz HONSVRdan optik VR lens sipariş ettim Quest 3 geldikten birkaç gün sonra optik VR lens geldi o zamana kadar Quest 3 lensinin üzerinde bulunan koruma jelatinini çıkarmadım cidden optik VR lens bayağı önemli sadece gözlük dışında Quest 3'ün lensinin tozlanmamasını vs. sağlıyor.

Bu gözlükten almayı düşünüyorum ama uygulamaların pahalı olması beni kararsız bırakıyor. Bilgisayardaki gibi bunda da crackli uygulamalar var mıdır? Side quest sitesindeki uygulamalar tamamen ayrı uygulamalar mı ve çok mu amatörce hazırlanmışlar? En azından resident Evil VR oyunlarını ücretsiz nasıl oynayabilirim?

Ayrıca benim ana satın alma sebebim sinema salonu şeklinde film izlemek olacak. Bunun için ideal mi ve üzerindeki Type-C girişine film kopyalayıp kullanabilir miyim?

Bu gözlükten almayı düşünüyorum ama uygulamaların pahalı olması beni kararsız bırakıyor. Bilgisayardaki gibi bunda da crackli uygulamalar var mıdır? Side Quest sitesindeki uygulamalar tamamen ayrı uygulamalar mı ve çok mu amatörce hazırlanmışlar? En azından Resident Evil VR oyunlarını ücretsiz nasıl oynayabilirim?

Ayrıca benim ana satın alma sebebim sinema salonu şeklinde film izlemek olacak. Bunun için ideal mi ve üzerindeki Type-C girişine film kopyalayıp kullanabilir miyim?

Korsan uygulamalar var evet. Uygulamalar aynı. Ücretsiz tercih edilmeyen yollarla indirip oynayabilirsiniz. Film izleme için de uygun olacaktır dediğiniz yöntemle atabilirsiniz.

Bu gözlükten almayı düşünüyorum ama uygulamaların pahalı olması beni kararsız bırakıyor. Bilgisayardaki gibi bunda da crackli uygulamalar var mıdır? Side Quest sitesindeki uygulamalar tamamen ayrı uygulamalar mı ve çok mu amatörce hazırlanmışlar? En azından Resident Evil VR oyunlarını ücretsiz nasıl oynayabilirim?

Bende birkaç ay önce VR almıştım ve geri sattım bir zaman sonra sıkılacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı