Metal Ve Pet Şişeler Bilgisayarın Isısına Dayanır Mı?

• Konuyu başlatan NITRO
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 20
  • Görüntüleme 1B

NITRO

Hectopat
Makaleler
4
Arkadaşlar modifikayson amaçlı bilgisayarımın içinde bayağı boş alan var, görsel olarak doldurmak istiyorum. Bununla alakalı birkaç sistem videosu izledim. Kimi ormanlık, çayırlı, bayırlı alanlar gibi yapmış, kimi araba fuarı gibi dizmiş. Ben de bir şekilde kasanın içine ufak raflar yapıp arabalar ve görsel açıdan güzel enerji içecekleri koymayı düşünüyorum. Fakat kasa içi sıcaklıkta ve oyun anındaki sıcaklıklarda patlama durumu var mı bilmek istiyorum. Sistemin boşta iken sıcaklık durumu aşağıdaki resimde mevcuttur. Aklımdaki görselin de başlangıç temalı resmini paylaşıyorum. Oyun esnasında işlemci sıcaklığı 55 dereceyi geçmemiştir. Keza ekran kartı ısısı 70 - 72'dir. Bilgilendirme ve varsa değişik fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Adsı2z.png WhatsApp Image 2020-03-08 at 10.33.03.jpeg

Son düzenleme:
Hiç sanmıyorum ama ne olur ne olmaz sıcaktan patlarsa sisteme olur olan. Bence gereksiz risk almak yerine farklı bişeyler (plastik vs.) kullanın.
Ama metalin öyle patlama gibi bir durum yaşayacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı