Metamask hesabım çalındı

borzkickboks

Femtopat
Daha fazla  
İyi günler. Yaklaşık 3-4 gündür NFT işiyle uğraşıyorum. (Rarible üzerinden) Bugün benim mesaj kutuma bir kullanıcı eserlerimle ilgilendiğini ve onlar hakkında konuşmak için e posta adresimi istedi. Ben de ona e posta adresimi verdim. Bana bir mail iletti ve içerisinde soracağı soru hakkında merakını giderdiği ve yakın zamanda eserlerimden birini alacağını söyledi. Orada şüphelendim ama bendeki para hırsı ve acemilikle çok saf düşündüm.Yaklaşık 1 saat sonra e posta koduma bir mail geldi. (Rarible üzerine sahte profil açmış) İçinde eserimin satıldığı ve hesap doğrulaması için ethereum adresim ve metamask için metamaskın hesap oluştururken verdiği 12 cümleyi istedi. Bende çok akılsızca davranarak verdim. Bu mailden 30 dakika sonra ise başka bir mailde "Hesabınıza girdik fakat işlem için hesabınızda 0.08 ETH olmalı" yazıyordu. Ben orda dolandırıcı olduğunu anladım. Ama zaten metamaskte hiç param yoktu. Benim asıl endişelendiğim yer metamaski rariblea bağladığım için herhangi bir mesele çıkar mı? Kayıt olurken verdiğim e posta adresimi çalabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı