Metro evreninde geçen bir RPG nasıl olurdu?

Çok seviyorum ama oynamaya korkuyorum.🙃 Metro serisini de korktuğumdan bitiremedim bende kitaplarını aldım.

Metro'yu genişletebilirler,dediğin gibi de olur.Oyun kitaba göre daha farklı ve kırpılmış gibi,kitapta artyom ile adını hatırlayamadığım biri tünelde nöbet tutuyor ve konuşuyor, oyunun başında dışarıdayız.
Hocam aynı evrende geçmesi yeterli. Moskova metroları tüm şehri dolaşıyor neredeyse. Moskova'nın haritasını ve metrolarını tasarlasalar kocaman bir harita çıkartırlar ortaya.

O zaman Stalker'i kesinlikle oynamayın korku oyunundan farksız bir atmosferi var.
Umarım alışırsın da oynayabilirsin.
Yanıma birini alıp metroyu bitirmeyi planlıyorum,korkuya hiç gelemiyorum.Dying light'tan korkan adamım ben. 🤣 Ama arkadaşlarla yaratıkların ele geçirdiği istasyonu basıp temizlemek çok hoş olurdu.

Hocam aynı evrende geçmesi yeterli. Moskova metroları tüm şehri dolaşıyor neredeyse. Moskova'nın haritasını ve metrolarını tasarlasalar kocaman bir harita çıkartırlar ortaya.
Bencede metro'nun havasını veren metro'nun kendisi,tabi dışarısı da olsun ama ana odak metro olsun.Direk online değil NPC'ler ile ama oyuncular da olacak şekilde yapılırsa saatler gömerim o oyuna.

Metro'da normal bir insan gibi roleplay yapmayı mi kastettiniz? Zaten metroda çoğunlukla ayakta dikiliyor insanlar, ne anlamı olur ki böyle bir oyunun?
Öyle değil asıl o ayakta dikilecekler NPC'ler olacak biz gezginler,satıcılar veya istasyonun başkanı olabileceğiz.Oyuncudan çok çok daha fazla NPC olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı