Metro Exodus'ta i5-10300H 93 derece oluyor

EgeStrqfes

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, konuyu biraz yanlış açmış olabilirim. Şimdiden hepinizden özür diliyorum. PC'min özelliklerinin bu videodakiyle aynı özellikte. 92 derece gösteriyor işlemci. Yani videoda. Ben indirince üstüne fan var şu an bende. Sizce böyle yüksek derecelere çıkar mıyım? Ya da çıktım diyelim, bu değerleri görsem PC'ye büyük zarar gelir mi? Teşekkürler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

(Bir ek bırakayim, benim laptopum Dell değil. Sadece GTX 1650 Ti, i5-10300H ve 16 GB RAM var Bende'de.)

Bilgisayarınızın soğutma performansına bağlı. Soğutması kötü bir modelse daha çok ısınır. Detaylı bir temizlik ve termal macun ile ısı azaltılabilir. Ayrıca kaliteli bir laptop soğutucu da etki gösterir. Sorunuza gelirsek çok uzun süre o sıcaklıklarda olması zarar verebilir, siz olabildiğince ısıyı düşürmeye odaklanın.

Hocam G3 ve G5'ler zaten ısınma sorunlu. Termal macun değiştirin, soğutucu alın, fanlar tozlu mu bir bakın, tozlu ise silin. Bu dediklerim dışında bir çözüm yok maalesef.

Laptopunuzun modeli nedir? Ve Metro Exodus'un optimizasyonu çok kötü.

Bilgisayarınızın soğutma performansına bağlı. Soğutması kötü bir modelse daha çok ısınır. Detaylı bir temizlik ve termal macun ile ısı azaltılabilir. Ayrıca kaliteli bir laptop soğutucu da etki gösterir. Sorunuza gelirsek çok uzun süre o sıcaklıklarda olması zarar verebilir, siz olabildiğince ısıyı düşürmeye odaklanın.

Excalibur g770.1030 kullanıyorum. Lütfen PC kötü olayına girmeyelim bence güzel, bazı arkadaşlar yazacak çünkü. Reis Gaming mode vs gibi özellikler var PC'de yani FPS 2 3 düşüyor fakat sıcaklık 8 9 düşüyor öyle düşünün. Turbo fan var PC'de ve üstüne benim taktığım fanım var.
Hocam G3 ve G5'ler zaten ısınma sorunlu. Termal macun değiştirin, soğutucu alın, fanlar tozlu mu bir bakın, tozlu ise silin. Bu dediklerim dışında bir çözüm yok maalesef.
Reis sanırım okumadın konuyu. PC benim değil. Bu videodaki gibi alırmıyım sizce dedim :D

Metro Exodus sistemleri optimizasyon problemi yüzünden fazlasıyla yoran bir oyun zaten. Excaliburlar da zaten ısınıyor buna ek olarak. Soğutucu vs. alıp termal macun değiştirmekten başka bir yöntem bulamadım.

Excalibur g770.1030 kullanıyorum. Lütfen PC kötü olayına girmeyelim bence güzel, bazı arkadaşlar yazacak çünkü. Reis Gaming mode vs gibi özellikler var PC'de yani FPS 2 3 düşüyor fakat sıcaklık 8 9 düşüyor öyle düşünün. Turbo fan var PC'de ve üstüne benim taktığım fanım var.

Reis sanırım okumadın konuyu. PC benim değil. Bu videodaki gibi alırmıyım sizce dedim :D
En son ne zaman termal macunu değiştirdiniz? Eğer 1 yıldan uzun süre geçmişse temizlemenizi öneririm. Gözle görülür düşüş yaşanır.

Reis sanırım okumadın konuyu. PC benim değil. Bu videodaki gibi alır mıyım sizce dedim :D

1. Sizce güzel diye bir şey yok, o laptop ısınıyor
2. Yukarıda dediklerimi yapın, başka çözüm yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı