Metro: Last light bitirdikten sonra oluşan boşluk

v1ncent

Hectopat
Dün metro: Last Light'ı bitirdim, ilk kez bir oyunu bitirirken hüngür hüngür ağladım. Şu an hiçbir oyun bana tat vermiyor, aklım hâlâ bu şaheserde. İçimde öyle bir boşluk oluştu ki sanki her şey yalanmış gibi geliyor. Bu oyunu aklımdan çıkarıp yeni oyunlara yönelebilmem için ne yapmamı önerirsiniz? Sadece oyun değil başka işlere odaklanmamı bile engelliyor fena etkiledi oyun.

Dün metro: Last Light'ı bitirdim, ilk kez bir oyunu bitirirken hüngür hüngür ağladım. Şu an hiçbir oyun bana tat vermiyor, aklım hâlâ bu şaheserde. İçimde öyle bir boşluk oluştu ki sanki her şey yalanmış gibi geliyor. Bu oyunu aklımdan çıkarıp yeni oyunlara yönelebilmem için ne yapmamı önerirsiniz? Sadece oyun değil başka işlere odaklanmamı bile engelliyor fena etkiledi oyun.

Üstüne bir de Metro Exodus oynayın mis gibi olur. Unutmak için de FPS ve metro tarzı oyunlardan bir süre uzak durabilirsin.

Kitabını okumanı tavsiye ederim. Metro oyunları kitaba göre çok yüzeysel. O karakterlerin psikolojilerini ve davranışlarını, metro vatandaşlarının çaresizliği insanın içine işliyor. Mükemmeldi gerçekten.

Kitabını oku. Metro'nun yeri bende ayrıdır. Exodus'u oynayabilir ya da izleyebilirsin de.

Hocam kitapları cehennem gibi. Aşırı uzun ve üstüne boş boş betimlemelerle dolu. Insanın canını sıkıyor okurken. Salgın başlamadan önce okul kütüphanesinden almıştım kitabı, hala bende. Okumaya korkuyorum.

Geri
Yukarı