Mezun birisi sıfırdan dilci olabilir mi?

Hayalperest değilim gayet makul davranırım genelde. Başarıdan kastım ilk 30 bin ama eğer deseydim ki
arkadaşlar sıfırım ben, ilk bine, onbine girebilir miyim? Diye o zaman hak verirdim.
Anladım hocam. Başarı göreceli bir kavram tabii ki. Umarım istediğiniz yerlere gelebilirsiniz, çalışmalarınızda başarılar. Eğer sormak istediğiniz farklı sorular varsa da konu açarsanız etiketleyebilirsiniz veya buradan sorabilirsiniz. 4 sınıf İngiliz dili ve edebiyatı öğrencisiyim, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Hocam okuduğumu anlıyorum daha doğrusu anlatılmak isteneni anlıyorum fakat İngilizce dilimize ters olduğundan gramerde sıkıntı çekiyorum.

Grammerin tam anlamı ile sorulduğu 20 soru var. Kelimeler-bağlaçlar ve zamanları bilseniz yarısını rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ki bağlaçlarını bilmeniz ciddi anlamda ön plana çıkartan şeylerden.

Eğer ben kursa para verebilirim derseniz şehrinizdeki Akın Dil'e gidin derim. Tek çalışmanızdansa çok daha faydalı olacaktır.

TYT'niz nasıl bilmem ancak 30 Türkçe, 10 sosyal, 10 matematik 3-5 fen ve 60 YDT ile (net*) rahat bir şekilde 20-30k civarına yerleşebilirsiniz. Örnek olarak vermem gerekirse Türkçe 29.25, sosyal 8.50, matematik 17.25, fen 8.75 ve YDT'den 62 net yapıp 18K'ya girenler var.

Ben 16,5 Türkçe, 5 sosyal, 9,25 matematik, 1.75 fen ve 51,75 YDT ile 51k tutturdum gerisini siz kendinize göre hesaplayın derim.

Eğer TYT'niz iyiyse YDT'yi 60 nete çıkarsanız daha ne olsun. Ki her hafta 2 net arttırsanız sınav haftasına kadar 64 eder daha ne olsun.

Grammerin tam anlamı ile sorulduğu 20 soru var. Kelimeler-bağlaçlar ve zamanları bilseniz yarısını rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ki bağlaçlarını bilmeniz ciddi anlamda ön plana çıkartan şeylerden.

Eğer ben kursa para verebilirim derseniz şehrinizdeki Akın Dil'e gidin derim. Tek çalışmanızdansa çok daha faydalı olacaktır.

TYT'niz nasıl bilmem ancak 30 Türkçe, 10 sosyal, 10 matematik 3-5 fen ve 60 YDT ile (net*) rahat bir şekilde 20-30k civarına yerleşebilirsiniz. Örnek olarak vermem gerekirse Türkçe 29.25, sosyal 8.50, matematik 17.25, fen 8.75 ve YDT'den 62 net yapıp 18K'ya girenler var.

Ben 16,5 Türkçe, 5 sosyal, 9,25 matematik, 1.75 fen ve 51,75 YDT ile 51k tutturdum gerisini siz kendinize göre hesaplayın derim.

Eğer TYT'niz iyiyse YDT'yi 60 nete çıkarsanız daha ne olsun. Ki her hafta 2 net arttırsanız sınav haftasına kadar 64 eder daha ne olsun.
Hocam TYT şu şekilde: 30 net Türkçe 15 Sosyal 15 Matematik 10 Fen. En son girdiğim denemeler bu şekildeydi ama ingilizce olarak sıfırım yani sıfırım derken şunla karıştırılmasın okuyup anlarım ama bunu tam yapamıyorum o yüzden tavsiyeye ihtiyacım var. Şu an halihazırda dershaneye gidiyorum EA sınıfındayım fakat EA AYT Matematikle uğraşacağıma ingilizceye zaman ayırarak dilde eşit ağırlığa nazaran fark atacağımı düşünüyorum. Çünkü ikisinde de sıfırım.

Hocam TYT şu şekilde: 30 net Türkçe 15 sosyal 15 matematik 10 fen.

Çok iyi...

Şu an halihazırda dershaneye gidiyorum EA sınıfındayım fakat EA AYT matematikle uğraşacağıma ingilizceye zaman ayırarak dilde eşit ağırlığa nazaran fark atacağımı düşünüyorum. Çünkü ikisinde de sıfırım.

Dil sınıfına geçiş yapabiliyorsanız yapın yapamıyorsanız da YDT eğitimi veren bir yere geçebiliyorsanız geçin.

Kaynak olarak biraz tuzlu ve zor olsa da ELS YDT Hazırlık Dergisi bunu önerebilirim.

Çok iyi...

Dil sınıfına geçiş yapabiliyorsanız yapın yapamıyorsanız da YDT eğitimi veren bir yere geçebiliyorsanız geçin.

Kaynak olarak biraz tuzlu ve zor olsa da ELS YDT Hazırlık Dergisi bunu önerebilirim.
Sadece Sayısal ve Eşit ağırlık var kendi başıma internetten halledebilir miyim? Evet pahalı ama yeterliyse makul.

Üniversiteye yerleştim, sonra bıraktım. Aklımda dilden girme düşüncesi var ama dilim zayıf. Sadece günlük konuşmaları yapabiliyorum, YDT ingilizcem yok denecek kadar yani. Sıfırdan iyi bir seviyeye gelebilir miyim?
Hocam ben sadece çok az altyapıyla başladım geçen sene eylül'den itibaren, şu an 70 netlerdeyim. Yapabilirsin yani ama çok çalış. Sürekli test çöz, kelime ezberle imkansız değil yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam ben sadece çok az altyapıyla başladım geçen sene eylül'den itibaren, şu an 70 netlerdeyim. Yapabilirsin yani ama çok çalış. Sürekli test çöz, kelime ezberle imkansız değil yani.

Hocam dilbilgim sıfır hala kararsızım ama AYT matematiğim de sıfır dillere ilgim var ama dilden hangi bölümü okurum bilemiyorum kararsızım yani.

Son düzenleyen: Moderatör:
Diliniz çok temel seviyedeyse sınava yetecek noktaya bir yılda getirmek zor. Yapılabilir mi? Evet, ama TYT ile birlikte zor yani. Dil istediğinize de emin değilsiniz, pişman olmayın. Bence ne istediğinizi bilerek bir hedef belirleyin. Gerekirse kariyer danışmanlıklarına başvurun.

Diliniz çok temel seviyedeyse sınava yetecek noktaya bir yılda getirmek zor. Yapılabilir mi? Evet, ama TYT ile birlikte zor yani. Dil istediğinize de emin değilsiniz, pişman olmayın. Bence ne istediğinizi bilerek bir hedef belirleyin. Gerekirse kariyer danışmanlıklarına başvurun.
Hocam TYT konusunda sıkıntım yok şu an 75-80 civarında.

Hocam TYT konusunda sıkıntım yok şu an 75-80 civarında.

O zaman geleceğiniz için hangi alan sizin için iyi olur bunu iyi düşünün. Kötü tercihler hoş sonuçlar doğurmuyor. Kafanız karışıkken bunu netleştirecek bir kişiden yardım almalısınız. Güçlü yönlerinizi bilip buna göre kariyer planlamalısınız. Dil bölümlerinden mezunlar ne iş yapıyor? Bir araştırın.

Yeni konular

Geri
Yukarı