Mezun Oldum

Hayırlı olsun. Tercihlerini doğru ver. Sonra pişman olma.
Eğitimin öneminin farkındayım. Hedeflerimi çoktan seçtim de, mutlu olacağım huzur bulacağım şeyler. Umarım mezuna kalmam gerekmez çünkü dil öğrenmem lazım.

Yok ben sadece başlığı okudum.
O zaman kısaca özetleyeyim, benim gibi mezun olup sınavdan sonra bile canını sıkan, sınav sonucunu kaygıyla bekleyen mezun arkadaşlarımı rahatlatmak moral vermek için yazdığım bir gönderi. Nasip olursa yurt dışında üniversite okumak istiyorum (tüm yıl boyunca ne yapmam gerektiğini araştırdım, öğrendim yapabileceğim bir şey).

304.000'e girdim mezuna kalmayı düşünüyordum ancak biraz aile baskısı biraz da ilgi alanıma girdiği için matematik bilgisayar bölümüne girdim. Pişman mıyım derseniz hem evet hem hayır. Pişmanım çünkü eğer çalışsaydım belki de daha iyi bir bölümde ve üniversitede okuyabilirdim. Ayrıca Konya'daki Matematik bilgisayar bölümü %70 Matematik %30 bilgisayar programlama olduğu için programlamadan fazla verim alamıyoruz. İstanbul Kültür Üniversitesinde bu oran %50 %50 idi.
Pişman değilim çünkü okuduğum bölüm kötü değil ve matematik bir çok alanda işime yarayacak. Ayrıca İstanbul yerine başka bir şehirde okurken aile baskısı olmadığı için rahattım.

Yeni konular

Geri
Yukarı