Aşı oldum

Geçmiş olsun çok üzücü bir durum. Anneannenize Allah'tan rahmet kalanlara ise saglıklı ve mutlu bir ömür dilerim. Benim küçük kardeşime bulaştı corona. Kardeşim kendimi bildim bileli her kış hasta olur, her sene düzenli 10 tane igne yemeden kendine gelemez kış mevsimleri. Her sene hasta olmasının yanı sıra, senede 2-3 defa 10-15 günlük süreyle hasta olup evde yattıgı da olmuştur. Evde kalan kişiler ise normal binde bir rahatsızlanan kişilerdi. Kardeşime corona bulaştı ve hastalıgı evde atlattı. Gözlemledigim şekilde kardeşim corona çıkmadan önce nasıl yataga düşüp hasta oluyorsa o seviyede bir hastalık süreci geçirmişti. Ona sordugumda ise bu biraz daha farklı ve degişik demişti. Evde kalan kişilere hiçbir şey olmadı. Biz ailecek süreci böyle atlattık.

Alt ve üst komşum da aynı şekil, çok benzer bir şekilde bu süreci atlattılar. Evde hasta olan, bir ya da en fazla iki kişiydi ve kalan aile bireyleri, 2 ya da en fazla 3 kişi hiç hastalanmadılar ve etkilenmediler. Bir arkadaşımda korona oldu ve ilk gün sıtma ve üşütme tuttugunu söyledi ertesi gün doktora gidip test yaptırmış ve hasta oldugunu ögrenmiş. Ona hastalık bittikten sonra sordugumda ise bana verdigi cevaplar biraz düşündürücüydü. Bence ben korona olmadım dedi çünkü sadece soguk bir günde üstüne ince giyinip üşüttügünü ve o gün sıtma tuttugunu söyledi yani sadece 1 gün kendini kötü hissetmiş kalan tüm günler normal ve rahattım dedi. Bu yaşadıgı süreçten dolayı 'bence ben corona olmadım. Başka bir şey oldu corona oldum dediler bana' dedi.

Tüm bunları neden anlattım derseniz. Kardeşim gibi her sene hastalanan, grip olan birisi miydiniz? Bu sebeple anlattıgınız kadar agır geçirmenize bir açıklama gelebilir çünkü forumun yaş ortalaması 20-25. yaşınız genç oldugu için etkilenmemeniz gerekirdi çok fazla. Bu kadar agır atlatmanıza gerçekten üzüldüm dogrusu çok geçmiş olsun. Umarım bir daha yakalanmazsınız.

Hayır ben 42 yaşındayım ancak hastalık şöyle baş gösterdi arkadaşınızın dediği gibi ilk gün çok üşüdüm ancak anlamadım olayı, cts günü sabahtan kuru öksürük başladı kalkınca, (normalde grip harici hiç hasta olmam ve ağırda geçirmem) sonra pazar günü öksürük kurudan normale döndu ama hiç böyle öksürük görmemiştim öksürmeye başlayınca sanki kriz olıyor gibi sürekli öksürüyordum 3. gün sırtım çok şiddetli ağrıdı hala şüpelenmedim daha da artınca 7. gün artık yemek yiyemiyor yersemde istifra ediyordum, başım dönüyor üşüyorum belim deli gibi ağrıyordu, (hiçbir şekilde korona olduğumu düşünmedim) en son ayağa kalkarken dengemi kaybedip düştüm ayağa kalkamayınca sürünerek gidip telefonumu aldım 112'yi arayıp, ambülans istedim, eve geldiler kapıyı sürünerek açtım beni sedyeye koyup ambülansla hastaneye kaldırdılar, 2 torba serum verdiler biraz kendime gelir gibi oldum hala çok üşüyordum 3-4 gibi sancaktepedeki pandemi hastanesine transfer ettiler, bu arada ambülansta oksijen bağladılar test sonuçları ertesi gün çıktı, C19 olmuşum hastaneye gittim deli gibi öksürüyorum durmadan hemen hava makinesını bağlayıp oksijen vermeye başladılar öksürüğüm azalmaya başladı maskeyi çılartıp lavaboya bile girsem 1.30 2dakikada öksürükten geberecek gibi oluyordum meğerse nefes alamıyormuşum 79'lara kadar düşmüş nefesi 75'lere düşerse komaya girermişim. Bu arada küçük kardeşim 25 yaşında, o hafif geçirdi ama onda tat koku tamamen gitmişti bende gitmedi kişiden kişiye değişiklik gösteriyor.

Maalesef. Sinovac koruyuculuğunu büyük oranda kaybetti. BioNTech olmalısınız.
Ben olurum ya da olmam kafasındaydım. Nitekim bu düşüncemi destekler nitelikte Sinovac aşısını oldum çünkü etkisi de az yan etkisi de. :) Yine de ben kendi adıma olan sorumluluğumu üzerimden attım ya :D O yeter. Bu arada maça gitmek için oldum.

Geri
Yukarı