Mi 10t vs OnePlus 9

AOSP ROM atılıp, SoC frekansı eser miktarda düşürülürse; batarya açısından en azından normal seviyeye gelebilir.

Ön kamera kısmına katılıyorum. OnePlus klasiği, IMX471'de ne var bu kadar anlamıyorum.

Dostum, SoC'un güç tüketimini azaltmak için root atman gerekiyor. OnePlus 9 veya 9 Pro'yu o fiyat bandındaki üst düzey soğutması olan Xiaomi modelleri yerine tercih edilmesinin tek sebebi; sorunsuz arabirim ve bir nebze prestijli hissiyat. Eğer sırf pil için yonganın gücünden ciddi miktarda feragat edip, cihazın orijinalliğini root ya da ROM'larla bozacaksa 11T & 12T modellerine baksın. SoC'un güç tüketimini azaltabilirsin mentalitesini pek doğru bulmuyorum.

Eğer sırf pil için yonganın gücünden ciddi miktarda feragat edip, cihazın orijinalliğini root ya da ROM'larla bozacaksa.

Dikkat ettiyseniz "ESER MİKTARDA" ifadesini kullandım. Yani düşürdüğünüz frekansa karşılık, performans kaybı hissetmeyeceğiniz aralıktan bahsediyorum. OxygenOS da kısmen stok Android'e benzediğinden, pek de orijinalliği bozulmuş sayılmayacak.

Her halükarda, Mi 10T'den daha iyi bi' cihaz elde etmiş olacaksınız.

Her halükarda, Mi 10T'den daha iyi bi' cihaz elde etmiş olacaksınız.

Ben OnePlus 9 yerine Mi 10T al demedim, kaldı ki eğer kullanım amacı oyunsa bunu tartışmaya bile gerek yok, Mi 10T'nin termal başarımı harika ve Genshin Impact gibi oyunlarda 12 Pro Max'den daha kararlı grafik çiziyor, eğer root atılıp GPU OC yapılırsa Adreno 650, Snapdragon 888'in, 8 Gen 1'in, Apple mertebesinde ise A15 4X GPU'yu fersah fersah geçiyor.

Dikkat ettiyseniz "ESER MİKTARDA" ifadesini kullandım. Yani düşürdüğünüz frekansa karşılık, performans kaybı hissetmeyeceğiniz aralıktan bahsediyorum.

Dostum, Snapdragon 888 yük altında 11W-12W güç tüketebiliyor kaldı ki OnePlus 9'un soğutması bile yok, u.v ile performansta kayda değer bir düşüş yaşanmazsa pilde pek değişim göremezsin.

Ben OnePlus 9 yerine Mi 10T al demedim, kaldı ki eğer kullanım amacı oyunsa bunu tartışmaya bile gerek yok, Mi 10T'nin termal başarımı harika ve Genshin Impact gibi oyunlarda 12 Pro Max'den daha kararlı grafik çiziyor, eğer root atılıp GPU OC yapılırsa Adreno 650, Snapdragon 888'in, 8 Gen 1'in, Apple mertebesinde ise A15 4X GPU'yu fersah fersah geçiyor.

Dostum, Snapdragon 888 yük altında 11W-12W güç tüketebiliyor kaldı ki OnePlus 9'un soğutması bile yok, u.v ile performansta kayda değer bir düşüş yaşanmazsa pilde pek değişim göremezsin.
Telefonda 2 eksi var. Biri ois olmaması diğeri ise ısınma. 4 aydır falan kullanıyorum ısınma çok göze batmıyor.

Geri
Yukarı