Mi 9T vs Redmi Note 8 Pro

Aynı ikilemde kalmış durumdayım. İki telefonu karşılatırdığımızda birbirlerine göre üstünlükleri var. Herşeyden önce aradaki 500 liralık farkı unutmamalıyız.

Bence mi9t'nin üstün olduğu noktalar kamera işlemci ve ekran. Sony sensörlerin renk doygunluğu Samsung'tan daha başarılı bence. Ben her ne kadar gerçek renkleri sevsem de IPS ekran bana çok soluk geliyor bu yüzden amoled bence daha iyi. En büyük mesele işlemci. Snapdragon 730 işlemcisi Mediatek h90t'den peformans anlamında belki bir tık geri kalıyor ama Snapdragon'un 8nm mimarisi bence daha iyi. Snapdragon daha az ısınacak ve daha az pil harcayacaktır.

Tasarımda mi9t bence note 8 pro'yu tokatlar. Gerek pop-up kamera gerek metal çerçeve ve en önemlisi full ekran deneyimi sunması bence mi9t'yi çok öne geçiriyor. Pop-up kamera belki arıza yapabilir gibi görünüyor ama incelemelerde telefonun içini açıp mekanizmayı gösteriyorlar ve gördüğüm kadarı ile mekanizma çok sağlam. 300 bin aç kapa ömrü verilmiş ve bu en az 8 yıl demek

Gel gör ki mi9t'de benim için önemli hatalar var.
Birinci hata sar değeri çok yüksek ikincisi hafıza kartı desteği yok ve son olarak kızılötesi yok. Ayrıca 500 lira daha pahalı. Bunları göz önünde bulundurarak bence mi9t daha iyi.

Bu 2 telefon arasında kaldım, sizce hangisi?
Ben biraz araştırdım. Note 8 Pro rakamlara bakacak olursak 4500 mAh, Mi9 T 4000 mAh, kullanıcılara bakacak olursak Mi9 T nin şarjı 1 saat daha fazla gidiyormuş. Kameradaki rakamlar ise Redmi Note 8 Pro'nun 64 MP ile daha iyi olduğunu gösteriyor ama kullanıcılar hiçbir farkın olmadığını söylüyor. Sadece Note 8 Pro daha aydınlık çekiyormuş. Geri kalan özelliklere bakarsan tam ekran deneyimi olsun, tasarımı, pop-up kamera, bağımsız piksel özelliği gibi birçok özellikle Mi9 T daha önde. Eğer bu özellikler benim için önemli dersen bunlar için 600 TL daha fazla vermeyi göze alabilirsin. Ben şahsen tasarım ve tam ekran deneyimi için bu fiyatı verebilirim. Gerisi sana kalmış.

Teknoseyir incelemesine bakabilirsin, orada da öyle diyor. Amoled ekran ve düşük güç tüketimli CPU ve GPU kombinasyonu olunca bu sonuçlar şaşırtıcı değil. Amoled batarya dostu, Note 8 PRO modelinin işlemcisi SD 730-730G modellerine göre çok daha fazla güç tüketimi yüksek olan bir modeldir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı