Çözüldü Microsoft hesabına bağlı dijital lisans ile Windows 10 etkinleştirme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xbea

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar. Ben yeni bir dizüstü bilgisayar aldım FreeDOS olarak. Eski cihazım da (o da dizüstü) Microsoft hesabıma bağlı dijital lisans ile etkinleştirilmiş Windows 10 Home vardı. Şimdi ben yeni cihazımda sıfırdan Windows 10 2004 sürümünün kurulumunu yaptım ve mevcut Microsoft hesabımı (eski cihaz da olan) girdim. Ancak yeni cihazımda Windows 10 etkinleştirilemedi. Hata kodu 0xC004F213, bu kodu verdi hata kodu olarak. Araştırdım eğer köklü bir donanım değişikliği yaptıysam (anakart değiştirmek gibi) bu hatayı alıyormuşum. Çözüm olarak sorun gidericiyi çalıştırıp oradan donanım değişikliği yaptığım seçeneğini seçmem gerekmiş. Daha sonra yeni cihazım oradaki cihaz listesinde gözükecek ve ben onu seçmem yazıyordu. Buraya kadar anlatığım her şeyi uyguladım. Ama son kısımda benim yeni cihazım cihaz listesinde gözükmüyordu. Şimdi ben nasıl Windows 10 etkinleştirebilirim? Eski cihazımda hala Windows 10 etkin ve mevcut hesabım duruyor. Sizce eski cihazımdan önce mevcut Microsoft hesabımı silip tekrar denesem olur mu? Bu arada internetten Microsoft hesabıma girince yeni cihazımı görüyor yani hesabımı girdiğimi biliyor. Ama sorun gidericinin verdiği listede benim yeni cihazım gözükmüyor. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Lisansı sadece tek cihazda kullanmanız gerekiyor.

Peki eski cihazım da bulunan lisansı ve hesabımı mı nasıl kapatacağım? Bunun için format mı atmam gerekiyor yoksa Windows 10 içinde bunun için bir kısayol var mı?

Geri
Yukarı