Microsoft Windows yanıt vermiyor

Neat Blob

Picopat
Daha fazla  
RAM
4 Gb ddr 3
SSD veya HDD modeli
Hdd
Ekran kartı
Intel hd graphics
Anakart
Bilmiyorum babamın yadigarı
İşlemci
Bilmiyorum ama max 300 Tl lik işlemci
İlk başta bilgisayarı normalce açıyorum ve ondan sonra Windows'un hoş geldiniz yazısı gelip açılıyor. Ancak alt çubuktaki ikonlar hariç masaüstü ikonlarımın hiçbiri gözükmüyor. Alt çubuktaki ikonlara basmaya çalıştığımda yükleniyor şeklinde dönen mavi daire çıkıyor. CTRL Shift ESC attım uzun bir süre sonra açıldı ve CPU kullanımı da %2 civarıydı %1 oluyordu genelde ve bazen %4'e çıkıp geri iniyordu. En sonda ise başlıktaki gibi Microsoft Windows yanıt vermiyor hatası aldım. Ne yapmalıyım?

İlk başta bilgisayarı normalce açıyorum ve ondan sonra Windows'un hoş geldiniz yazısı gelip açılıyor. Ancak alt çubuktaki ikonlar hariç masaüstü ikonlarımın hiçbiri gözükmüyor. Alt çubuktaki ikonlara basmaya çalıştığımda yükleniyor şeklinde dönen mavi daire çıkıyor. CTRL Shift ESC attım uzun bir süre sonra açıldı ve CPU kullanımı da %2 civarıydı %1 oluyordu genelde ve bazen %4'e çıkıp geri iniyordu. En sonda ise başlıktaki gibi Microsoft Windows yanıt vermiyor hatası aldım. Ne yapmalıyım?

Format atmayı denyebilirsiniz ama o sisteme vanilla Windows önermem. ReviOS10 gibi özelleştirilmiş Windows isolarına yönelin veya Linux Mint kurun.

Linux Mint daha rahat ve güvenli bir kullanım sunar. Onu tavsiye ederim.

Hocam ReviOS10 nedir? Daha yeni duyuyorum.

Windows 10 Pro sürümünün hafifletilmiş halidir.

Telemetriler, gereksiz Windows servisleri ve uygulamarı kaldırarak kullanıcının daha mahrem ve daha özgür bir Windows deneyimi elde etmesini sağlıyor. Üstelik normal Windows'a kıyasla daha az kaynak tüketiyor ve çok daha az alan kaplıyor.

Güvenlik yamalarını da kaldırıyormuş ayrıca ReviOS10, bunu ben birkaç gün önce öğrendim :D. O yüzden bilinçsiz veya korsan odaklı kullanımlar kötü sonuçlar doğurabilir. Windows uygulamalarımı hep MS Store veya uygulamanın resmi sitesinden indirdiğim için bir problem yaşamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı