Microsoft yaklaşık 1000 kişiyi işten çıkardı

Hocam ama 1 hafta içinde.
Bunların planlı çıkartmalar olduğunu düşünüyorum. Bu kadar büyük bir şirket batma arefesinde sadece 1000 kişiyi işten çıkartmakla kalmaz diye ekliyim.

Ayrıca şunu da ekliyeyim "Bir Microsoft sözcüsü Insider’a yaptığı açıklamada, “Tüm şirketler gibi, iş önceliklerimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve buna göre yapısal ayarlamalar yapıyoruz. Önümüzdeki yılda işimize yatırım yapmaya ve kilit büyüme alanlarında işe almaya devam edeceğiz”" kaynak sizin attığınız 2. haber.

Bunların planlı çıkartmalar olduğunu düşünüyorum. Bu kadar büyük bir şirket batma arefesinde sadece 1000 kişiyi işten çıkartmakla kalmaz diye ekliyim.

Ayrıca şunu da ekliyeyim "Bir Microsoft sözcüsü Insider’a yaptığı açıklamada, “Tüm şirketler gibi, iş önceliklerimizi düzenli olarak değerlendiriyor ve buna göre yapısal ayarlamalar yapıyoruz. Önümüzdeki yılda işimize yatırım yapmaya ve kilit büyüme alanlarında işe almaya devam edeceğiz”" kaynak sizin attığınız 2. haber.
Ama küçülmeye gittiğinin kaynağı da var.

Microsoft, yaklaşık olarak 1000 kişiyi işten çıkardı. Sadece Microsoft değil; diğer teknoloji devleri de krize doğru yaklaşıyor.

Bu 1000 kişinin çıkarılma konusu 1 hafta içinde olmuş.

Tesla, Meta, Google gibi şirketler batmamak için küçülmeye doğru gidiyor.

Acaba bunların yerine başka şirketler gelir mi? 🤔

Kardeşim bu işten çıkarma sayısı okyanusta 1 damla kadar bunu biliyorsun değil mi? Milleti galeyana getirmeye gerek yok. Adamlar bu şirketi bill gates ölmediği sürece kapatmaz. Tesla dediğin şirkette asla küçülmeye gitmez. Elon Musk Daha twitteri satın alıp X App'i çıkartacak. O yüzden lütfen boş konuşma. Meta dediğin şirket mi batacak? Mark Zuckerberg'den bahsediyorsun yani? Ulan adamın elinde dünyalar kadar kullanım verileri var. Bu verileri aklı başında olan bi insan silmez mantıklı mı sence? İstese o verileri kiralar yine parasına para katar. Ayrıca insan psikolojisi üzerine bir çok bilim adamları da var. İnsanları nasıl ekrana bağımlı hale getiririz? Diye bir sürü çalışma içerisinde. Google'a hiç girmiyorum zaten. Onda da kişisel kullanım verileri var. Yani Dev şirketler kapanmadığı sürece lütfen boş haber yapmayalım. Milleti meşgul etmeye gerek yok. Bak susup geçecektim. Yine konuştum.

Geri
Yukarı